понеділок, 6 лютого, 2017, 13:37 Суспільство
Розслідування ZIKу – найкращі за підсумками Національної премії «Media etc.»
<nbsp;>

Журналісти ZIKу стали переможцями Національної премії «Media etc.». Сюжети програми «Брат за брата» Сергія Братішка та Дар’ї Дергунової й спецпроекту «У пошуках Європи» Оксани Височанської здобули найвище визнання у номінаціях «Національна журналістська премія за кращий відеорепортаж» і «Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращий відеорепортаж». Також журналістка «Брат за брата» Інна Павлюк отримала премію «Журналістський дебют року» в галузі економічних новин. Урочиста церемонія нагородження відбулась у понеділок, 6 лютого, в Києві.

Про це інформує піар-служба телеканалу.

Учасниками «Media etc.» стали мас-медійники та аналітики, що спеціалізуються на економічній тематиці. За словами експертів, матеріали були написані просто, зрозуміло та без істерії, що притаманна багатьом журналістським текстам. Загалом для участі в конкурсі надійшло 106 друкованих матеріалів, теле- та радіопрограм, зокрема і від телеканалу ZIK.

Серед поданих ZIKівцями на розгляд журі «Media etc.» робіт – відеорепортажі під назвами «Полювання на привидів ЖКГ», «Битва за воду» та «У пошуках Європи. Гуцульський сир» та інші.

«Перемагати завжди приємно. Але дуже важливо не забувати, що ми працюємо не заради медійності як такої. Ми робимо наші розслідування для глядача і на результат. Чим «взяв» мій матеріал? Я в цьому сюжеті нагадував клоуна. Блукав підвалами у спецодязі. З ключами та кувалдою в касці. Шукав привидів, які крадуть теплолічильники. Але думаю, що медіаексперти конкурсу сміялися не з мене. А з офіційної версії чиновників. Мовляв, теплолічильники крадуть «мисливці за металом». Звісно, що ми не прокурори. Але ми іронічно-саркастично, езоповою мовою, вказали, хто стоїть за цими привидами. Адже принцип «Дивись, кому вигідно» ніхто не скасовував», – ділиться враженнями від участі в конкурсі автор сюжету-переможця Сергій Братішко.

«Усі наші проекти і програми ми, звісно, робимо не для конкурсів. Тематика проекту «У пошуках Європи» – дуже моя, це те, що мене зараз цікавить і сфера, в якій хочу працювати. Різні конкурси – добра нагода розповісти про такі матеріали. Кожен журналіст чекає на фідбек, на якусь конструктивну критику матеріалу. А якщо не просто критикують, а ще й хвалять і нагороджують, то це взагалі класно. Як кажуть мої колеги, вівці – прекрасні, гарна картинка. Мені пощастило з героями, попалися цікаві люди і тема, яка «смакує» у всіх розуміннях», – говорить про визнання своєї роботи ще одна переможниця конкурсу від ZIKу Оксана Височанська.

Національна премія «Media etc.» заснована «Інститутом податкових реформ» і «Громадським радіо» для фахових медійників, що висвітлюють процес реформування економіки України, зміни у податковій сфері, підтримку та розвиток вітчизняного підприємництва. Голова журі конкурсу – відомий журналіст, керівник ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов, голова оргкомітету – Голова Ради ГО «Інститут податкових реформ» Олена Хотенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:39:27