Новини » Львів 3 лютого, 2017, 12:58
Бродівський пологовий не можуть відремонтувати уже п’ять років

У районному центрі Броди на Львівщині вже п’ятий рік поспіль не працює єдиний пологовий будинок. У наслідок цього породіль не завжди встигають доправити до сусідніх районних медзакладів.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30) на телеканалі ZIK.

До 2012 року у Бродах функціонував один із найбільших у Львівській області пологовий будинок. Однак уже понад п’ять років будівля перебуває в стані капітального ремонту. Саме через це бродівчани змушені народжувати у маленькій кімнатці у відділенні реанімації, або ж шукати собі місце в інших пологових області.

Породіллі, які не встигають добратися до лікарень, народжують у непристосованих для пологів умовах. Адже в імпровізованих родильних залах та післяродових палатах повна антисанітарія.

Натомість неподалік Бродівської лікарні стоїть велика напівзанедбана будівля пологового, який вже не перший рік не можуть відремонтувати. Відтак, зволікання з ремонтом і безрезультатне витрачання державних коштів обурили громадськість.

«Ми створили невеличку комісію, щоб детальніше ознайомитися з ситуацією, яка склалася в пологовому. Коли ми прийшли в будівлю, то побачили жахливу картину – гори сміття, порожні пляшки з-під алкоголю. Побачили те, наскільки неякісно виконані роботи. Наприклад, плитка, яка була покладена відносно недавно, просто відлітала, її можна було рукою всю познімати», – розповідає громадський активіст Володимир Ступка.

Така ситуація є результатом роботи попереднього підрядника.

«Там був задіяний голова комісії по будівництву Володимир Дідик. Він сам собі ставив завдання, сам їх контролював і сам давав оцінку як орган, який здійснює технічний нагляд», – розповідає депутат міської ради Степан Шира.

Володимир Дідик працює з фірмою «Мегабудмакс», і саме вона виконувала ремонтні роботи у Бродівському пологовому чотири роки.

«Починалося все офіційно. Була зроблена відповідна документація, де підрядником ремонтних робіт був «Мегабудмакс», а замовником – Бродівська центральна районна лікарня в особі головного лікаря», – прокоментував голова профспілки Бродівської ЦРЛ Мирослав Тимусь.

«Мегабудмакс» – фірма, яку вже неодноразово притягували до кримінальної відповідальності. Саме через неї не завершили ремонту довгобуду у Миколаєві. Її оштрафував Антимонопольний комітет за махінації в тендері.

За чотири роки реконструкції пологового на нього виділили понад 9 мільйонів гривень. 2016 року Фінансова інспекція виявила тут відмивання майже 1 мільйона гривень.

«Виявлено бюджетні правопорушення, які призвели до втрат фінансових ресурсів на суму понад 451 тисяча гривень незаконних видатків та до втрати понад 389 тисяч гривень. ТзОВ «Мегабудмакс» завищив обсяг виконаних робіт з монтажу опалювальної системи на суму понад 287 тисяч гривень», – зазначено у звіті Державної фінансової інспекції у Львівській області.

Як тільки виявили порушення, підрядник одразу змінився. Замовник робіт – Бродівська лікарня – теж усю відповідальність із себе знімає. Тепер замовником робіт і розпорядником коштів є управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації.

Головний лікар Бродівської лікарні своєї провини не визнає і перекладає відповідальність на управління капітального будівництва.

«Є така структура, яка відповідає за здійснення технічного нагляду – управління капітального будівництва при Львівській обласній адміністрації. Їхній інженер – Володимир Дідик, мав би здійснювати технагляд», – прокоментував головний лікар Бродівської ЦРЛ Іван Бец.

Натомість Володимир Дідик у всьому звинувачує забудовника, який недобросовісно поставився до роботи.

«Мегабудмакс» отримав аванс у розмірі 1,8 мільйона гривень. Однак вони не використовували ці кошти протягом більш як року. Після того, як відбулася перевірка, справу розглядав Господарський суд. Перемогу у справі з підрядником отримала лікарня», – розповів представник управління капітального будівництва Володимир Дідик.

Відтак, поки ведеться слідство, вагітні й дотепер змушені долати десятки кілометрів, щоб отримати бодай якусь допомогу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 03:42 :37