Новини » Події

Корозія зруйнує Керченський міст за 15-17 років, – російський експерт

Недостатність антикорозійних заходів, які використовують при будівництві Керченського мосту, призведе до руйнування його опор упродовж 15-17 років

Про це заявив доктор технічних наук російський корозіоніст Євген Кабанов у коментарі КерчьИнфо.

«За 15-17 років в результаті корозійних процесів виникне перфорація стінок трубчастих паль морських опор, їхній стан буде критичним. Не хочеться навіть думати про найстрашніший сценарій, коли транспорт з людьми летить в акваторію протоки», – попередив Кабанов.

Науковець нагадав, що льодохід з Азовського моря в районі Керченської протоки іноді становить 60 днів, а товщина льоду може сягати 80 см, а також зазначив, що використання порошкових покриттів неприпустиме для важливих конструкцій.

«Про силу впливу дрейфуючого льоду каже руйнування всіх опор моста, побудованого в протоці наприкінці Великої Вітчизняної війни. Рекомендацію щодо застосування порошкових полімерних покриттів для опор Керченського моста міг дати тільки безвідповідальний фахівець», – додав доктор технічних наук.

За словами Кабанова, дію корозії можна побачити вже зараз у вигляді кільцевих почервонінь  і плям іржі. «На трубах видно лущення покриття та розвиток іржі навіть в умовах атмосфери, без впливу морського середовища. Таке покриття не витримає впливу льоду та не збереже цілісності», – підсумував науковець.

 

Loading...