вівторок, 31 січня, 2017, 9:41 Суспільство
У мережі з’явилася перша цифрова колекція, присвячена Бабиному Яру
Бабин Яр. Загальний вигляд місця масових розстрілів. Київ. 1943 - 1944. Фото: warmuseum.kiev.ua
Бабин Яр. Загальний вигляд місця масових розстрілів. Київ. 1943 - 1944. Фото: warmuseum.kiev.ua

Вперше в українському музейному інформаційному просторі створено контент, що відповідає сучасним національним, європейським і світовим стандартам музейної справи та провідним репрезентаційним практикам. Перша електронна колекція «Україна. Київ. Бабин Яр», представлена Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, містить оцифровані музейні предмети з фондового зібрання, що висвітлюють трагедію Бабиного Яру – урочища в Києві, де впродовж двох років – від 29 вересня 1941р. до 29 вересня 1943 р. було знищено понад 100 тис. євреїв, ромів, українців та представників інших національностей.

Про це повідомляє прес-служба Мінкультури України.

Зібрання презентує документи, листи, щоденники, що свідчать про злочини нацистів; світлини, книги, особисті речі киян, чиї долі були пов’язані з подіями Голокосту в Україні.

Серед пропонованих раритетів світлина та щоденник киянки Ніни Герасимової, яка під час окупації столиці України в жовтні 1941 р. переховувала, ризикуючи власним життям, єврейське подружжя Грінбергів. Її щоденникові записи, зроблені від 22 червня 1941 р. до 25 липня 1945 р., містять інформацію про оборону Києва, тимчасову окупацію міста, трагедію Бабиного Яру тощо.

Надзвичайну цінність мають книги релігійного змісту – «Біблія. Старий Завіт», «Сидур», «Талмуд», «Сидур-Сліхот», що належали загиблим у Бабиному Яру євреям. Їх передав на довічне зберігання до музею Гілярій Лапицький.

Відвідувачі сайту музею матимуть змогу дистанційно ознайомитися з пропонованими матеріалами. Ресурс містить дигіталізовані зображення, відомості про об’єкт, його опис та інформаційний вміст.

Нагадаємо, що презентація цифрової колекції музею відбулася 26 січня до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Постійне місцезнаходження контенту – розділ «Колекції».

Нагадаємо, 29 вересня минулого року відзначили 75-у річницю трагедії у Бабиному Яру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:27:16