Новини » Політика 30 січня, 2017, 21:41
Україна має грати на випередження, запобігаючи провокаціям з боку РФ, – Маломуж

Завдяки взаємодії розвідки та війська Україна має грати на випередження, аби вчасно попереджати провокації з боку Росії та відсікати наступальні дії найманців на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK заявив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії, радник Президента України Микола Маломуж.

«Якщо ми бачимо, що готуються такі заходи – як на політичному ґрунті, так і маневри бойовиків, то стратегічна та тактична розвідка повинні докласти максимальних зусиль, аби зіграти на випередження. У політичній площині ми можемо влаштовувати демарші та поширювати інформацію про можливий наступ та провокації, щоби не допустити виконання цих намірів, а з іншого боку – проводити спеціальні військові операції задля запобігання атакам з боку бойовиків та росіян. Ця модель ґрунтується на взаємодії розвідувальних органів та ЗСУ. І вона має працювати системно, бо ми маємо і можливості, і досвід», – наголосив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України,

Він також зазначив, що незважаючи на певний поступ українських військ на Донбасі, Україна наразі програє у дипломатичній площині.

«Ми віддали контактним групам, ОБСЄ, які не мають жодних статусів, механізм контролю ситуації на Донбасі. Водночас, Україна піддається тиску, а з боку інтервентів не виконуються пункти мирних угод, зокрема, немає припинення вогню, обміну полоненими за схемою «всіх на всіх» тощо. З боку Росії – постійні провокації: то захоплення заручників, котрих називають диверсантами, то інформаційна війна разом із бойовою складовою. Україні не слід залишатись суто в мінському форматі, необхідно шукати партнерів серед тих країн, які мають вплив на Росію. Наприклад, країн «двадцятки». Це дозволить згодом закрити тему щодо Донбасу та повернутись до питання Криму», – вважає Микола Маломуж.

До слова, 30 січня президент України Петро Порошенко заявив, що на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель має намір обговорити підготовку «дорожньої карти» виконання Мінських угод.

«Я хочу подякувати нашим німецьким та французьким колегам за тверду і принципову позицію, за підтримку позиції України і хочу висловити надію на те, що ми зможемо знайти достатньо аргументів, щоб Росія нарешті повернулася за стіл переговорів і нарешті почала імплементувати Мінські угоди», – сказав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 17:11 :38