Новини » Суспільство 30 січня, 2017, 13:37
Історик: 8 березня і 1 травня – не радянські свята. Комуністи їх просто вкрали

Не можна процес скасування святкових вихідних називати декомунізацією, бо ці свята були привласнені комунізмом, але такими не є.

Таку думку в ефірі «Радіо Свобода» висловив історик, публіцист, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак.

«Перше травня – не є радянсько-комуністичним святом. Це є свято робітничого руху і лівих, пов’язаних з розстрілами демонстрацій в Чикаго. Інша справа, що комунізм це спробував привласнити. Перше святкування 1 травня відбулося у Львові за участі Івана Франка, Михайла Павлика, радикалів, соціал-демократів (українських, польських, єврейських). 8 березня – паралель така сама, це свято, яке було вкрадене та монополізоване комуністами. Саме по собі це свято лівої традиції. Такі речі би мали залишатися, їх не треба атакувати», – вважає історик.

Ярослав Грицак наголошує, що хвилі соціальної дискусії, які здіймуться, можуть бути, скоріш за все, нетривалими, але залишать неприємний осад.

Він зазначає, що перейменування і всі інші заходи декомунізації проходять на фоні слабких реформ в країні, тож виникають певні негативні асоціації.

«Чим більше не вдаються реформи, тим більше тиснуть на педаль історичної пам’яті. Це не крок ані вперед, ані назад, це крок вбік», – ділиться своїми міркуваннями історик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 01:08 :41