Новини » Суспільство 27 січня, 2017, 15:22
Волонтерам вдалося зібрати півмільйона гривень на «Кровомобіль» у зону АТО

Волонтерам вдалося зібрати півмільйона гривень для закупівлі «Кровомобіля», який поїде в зону АТО. Так, учора, 26 січня, на рахунок Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project надійшов останній внесок, який дозволив повністю достроково закрити кошторис проекту. Сума останнього внеску – 271 592 грн, її переказав благодійник з Мальти, що побажав залишитись анонімним.

Про це повідомили у благодійному фонді «Клуб Дивосвіт».

«Я вкотре переконався, що наш народ незламний, і у вирішальний момент ми чудово об’єднуємося для вирішення будь-яких проблем. Для мене це стало цілковитою несподіванкою: лише вчора було зібрано 48%, а сьогодні вже 107 %. Отже, купуємо, обладнуємо та якнайшвидше їдемо рятувати наших захисників в АТО», – заявляє ініціатор та головний практик проекту, лікар-трансфузіолог Ростислав Зауральський.

Ще в грудні минулого року, у День збройних сил України, активісти презентували проект та розпочали збір коштів на новий спеціально оснащений автомобіль. Попередній, поки єдиний в Україні «Кровомобіль», за два роки успішної роботи у зоні бойових дій істотно зносився, тож потребує якнайшвидшого масштабного ремонту й оновлення. Та головне – він врятував кількадесят людських життів і наочно довів свою практичну необхідність.

Реалізація проекту «Кровомобіль» відбувається наступним чином: за три місяці на платформі People’s Project мали зібрати близько півмільйона гривень, але це вдалося зробити удвічі швидше. Крім того, на зібрані кошти волонтери People’s Project вже закупили значну частину обладнання, тепер Ростислав Зауральський має закупити сам новий автомобіль та решту обладнання. Щойно «Кровомобіль» буде відповідно обладнано, він якнайшвидше відправиться на виконання своїх задач у зоні проведення АТО.

Як зазначають волонтери, «Кровомобіль» – інструмент, який має замінити існуючу систему екстреного порятунку на фронті і забезпечити оперативну доставку крові та її компонентів за першої ж потреби. Це дозволить максимально ефективно використати «золоту годину» для порятунку поранених бійців і докорінно змінити статистику смертності від гострих крововтрат на фронті. Актуальність «Кровомобілю» не зменшиться і по завершенню війни: адже відлагоджена система доставки крові та екстрених оперативних інфузій – постійна нагальна потреба парамедиків та медицини катастроф і у повсякденному мирному житті.

Наразі збір коштів та роботу над проектом на платформі People’s Project успішно завершено. Активісти проводять пошук відповідної моделі автомобіля та закупівлю решти необхідного обладнання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 12:05 :29