Новини » Львів 27 січня, 2017, 9:38
У Дрогобичі хочуть відновити пам’ятку архітектури – муровану житницю Шпихліра
У Дрогобичі хочуть  відновити пам’ятку архітектури – муровану житницю  Шпихліра
У Дрогобичі хочуть відновити пам’ятку архітектури – муровану житницю Шпихліра

На засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради прийнято рішення про затвердження конкурсної комісії з відбору соціально-культурних проектів громадських організацій.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

За словами радника міського голови з гуманітарних питань Олега Дукаса, одним із таких соціально-культурних проектів є «Культурний простір Шпихлір», розробниками якого є громадські організації міста спільно з музеєм «Дрогобичина».

«Головною метою проекту є реконструкція занедбаної території «Шпихліру», яка повинна стати плацдармом для культурного, освітнього і соціального розвитку населення та надихати інші міста на реалізацію такого типу проектів», – зазначив Олег Дукас.

Реалізація такого проекту є надзвичайно важливим моментом в історії розвитку міста, оскільки створення відповідного плацдарму може стати тим рушієм, який допоможе зберігати, відновлювати автентичність українських традицій та адаптовувати їх згідно вимог сучасного світу, – вважають у Дрогобичі.

Розуміючи актуальність цього питання, члени виконавчого комітету підтримали та одноголосно затвердили рішення про реалізацію проекту «Культурний простір Шпихлір», проте остаточний результат щодо реалізації буде відомий пізніше, після розіграшу відповідних грошових грантів.

Нагадаємо,  Дрогобицький Шпихлір – це мурована житниця, приміщення, де зберігалось зерно. Збудований він був у 1778 році за наказом цісаря Австро-Угорської імперії. У ньому мали зберігатись запаси зерна на випадок неврожайного року або воєнних дій.

Дрогобицький Шпихлір є пам’яткою архітектури національного значення. На жаль, він перебуває не в найкращому стані: реставрація мурованого приміщення триває вже 10 років, проте за цей час замінили тільки частину даху. Інша частина покрівлі обвалилась після зливи з градом у липні 2012 року.

Ця пам’ятка архітектури є унікальною, подібних в Україні нема. Після реставрації Шпихлір планують перетворити на один із осередків культурного життя міста. Також у найближчому майбутньому в приміщенні хочуть створити експозицію музею «Дрогобиччина», присвячену розвиткові ремесел. У соцмережах також є групи, де обговорюють ідеї та методи порятунку Шпихліра.

У рамках виконання програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016-2020 рр.» за кошти Дрогобицької міської ради виготовлено облікову документацію на об’єкт «Міський християнський цвинтар на вул. Трускавецькій в м. Дрогобичі Львівської обл. 1790р. – ХХ ст».

Документація вже розглянута консультативною радою при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації і подана до Міністерства культури України для внесення до Державного реєстру, як пам’ятка історії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:27 :35