Новини » Політика 27 січня, 2017, 13:05
Отримувати нові права щоп’ять років доведеться водіям автобусів та вантажівок, – проект МВС
Водійське посвідчення. Фото: univd.edu.ua
Водійське посвідчення. Фото: univd.edu.ua

Нововведення щодо терміну дії водійських прав в Україні – питання не найближчої перспективи. Законопроект, який узаконить зміни, нарізі в процесі розробки.

Про це на свій сторінці у Facebook написав керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, заспокоюючи обурених користувачів. Як відомо, мережі вибухнули невдоволенням через інформацію, що водіям доведеться перездавати на права кожні п’ять років.

«Проект змін до Закону «Про Дорожній рух» ще в стадії розробки, а директива ЄС несе більше рекомендаційний характер, всі напрацювання будуть проходити ретельні консультації та громадські обговорення. Сьогодні або завтра нічого не зміниться», –заспокоїв спершу чиновник.

Він також повідомив, що у разі прийняття закону, водії, які на момент вступу в дію нових правил, матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30-50 років та безстрокові, зможуть користуватися ними відповідно до зазначеного терміну.

Нові ж права видаватимуть на термін від 5 до 15 років.

«Водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням водія – 15 років, а водії категорії «С» та «D» – 5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься виключно професійних категорій «С» та «D», категорії комерційного транспорту, які несуть підвищену небезпеку для учасників дорожнього руху», – повідомив Владислав Криклій.

Він також висловив сподівання, що до часу запровадження нововведень в Україні вдасться побороти корупцію при отримання прав. Зокрема, хочуть створити електронний реєстр медичних довідок, розробити нову екзаменаційну систему та встановити відеофіксацію під час складання іспитів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 12:54 :25