Новини » Львів 27 січня, 2017, 15:42
Червоноградські волонтери вже передали бійцям АТО 2 тис. кв метрів маскувальної сітки
 Червоноградські волонтери вже  передали бійцям АТО 2 тис. кв метрів маскувальної сітки
Червоноградські волонтери вже передали бійцям АТО 2 тис. кв метрів маскувальної сітки

Учора, 26 січня, волонтери групи «Червоноградські поплетушки» передали українським військовим в Авдіївську промислову зону чергову білу маскувальну сітку площею 72 кв м.

 Сплели її за два дні. З наступного тижня беруться до нової роботи – на сітку вже чекає 72 окрема механізована бригада ЗСУ, – передає власкор ІА  ZIK.

«Наше постійне місце дислокації – фойє Народного дому Червонограда, – каже координатор групи «Червоноградські поплетушки» Оксана Яблонська. – Плетемо маскувальні сітки близько двох років з липня 2015 р. Для 72 бригади зробимо білий маскувальний захист, далі переходимо на камуфляж. Всього сплели біля 2 тис. кв метрів.

Першу сітку виконали на замовлення лікарів, котрі працювали у зоні АТО. Основу для неї виготовили в’язні Сокальської виправної колонії. Потім хлопці з моєї роботи зробили спеціальні верстати за зразками, які знайшли в Інтернеті. І робота закипіла, щораз удосконалювали її. Сьогодні входимо до складу всеукраїнської групи «Маскувальна сітка для армії руками волонтерів», у якій об’єдналися активісти зі всієї України для спільної мети – допомоги військовим.

Волонтери спільно виконують замовлення для різних бригад, обмінюються матеріалами для роботи. Нам почали надсилати для сіток обрізки камуфляжні та білі. Тепер маємо з чого плести, це пришвидшує роботу, адже раніше доводилося скуплятися на «секонд-хендах», – зазначає пані Оксана. – З кожним відправленням на Схід, окрім сіток, додаємо у посилочки також зв’язані жінками шкарпетки фасону «Бумеранг». Вони є універсального розміру і зручні для берців. Хлопці виготовляли саморобні буржуйки для 81, 128 і 79 бригад. Звісно, передаємо бійцям і різні продукти, каву, закрутки і смаколики: на Різдвяні свята пекли домашнє печиво, ліпили вареники, було  до 30 відер».

«Червоноградські поплетушки» плели сітки і «Автомайдану», і «Самообороні», які відвозять військовим провізію в зону АТО. У групі є близько 30 активних людей віком від 30 до 60 років. Долучаються також діти, особливо багато їх приходить під час літніх канікул, інші місцеві організації. Цього тижня на підмогу прийшли дівчата і хлопці з патріотичної ГО «Сокіл», раніше допомагали учні з міського учнівського самоврядування та молодь зі Школи молодого лідера.

«Самооборонівці» та «автомайданівці» зараз допомагатимуть прати тканину, нарізають стрічки. Ще один підрозділ групи готує сітки на базі ДНЗ №17 – там плетуть і діти, і працівники.

Завідувач Надія Пукач та методист Семенюк Оксана організовують активістів, а також допомагають у випіканні печива, ліпленні вареників, зборі закруток для воїнів.

 Червоноградські волонтери вже  передали бійцям АТО 2 тис. кв метрів маскувальної сітки
Червоноградські волонтери вже передали бійцям АТО 2 тис. кв метрів маскувальної сітки
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 05:01 :50