Новини » Київ 26 січня, 2017, 13:51
У Києві увічнять пам’ять українця, який здійснив самоспалення як протест проти влади СРСР
Василь Макух. Фото: uamodna.com
Василь Макух. Фото: uamodna.com

Сьогодні, 26 січня, о 16.00 у Києві на вул. Хрещатик, 27а відкриють меморіальну дошку Василю Макуху – першому українцю, який здійснив акт самоспалення проти влади СРСР. Автор меморіальної дошки – скульптор Василь Білей.

Про це повідомляє офіційний сайт Українського інституту національної пам’яті.

5 листопада 1968 року Василь Макух вчинив акт самоспалення на знак протесту проти тоталітарного комуністичного режиму, окупації України та Чехословаччини в Києві, на вулиці Хрещатик, 27. Охоплений полум’ям, він вигукнув: «Геть окупантів!», «Хай живе вільна Україна!», «Геть з окупованої Чехословаччини!».

Участь у відкритті дошки візьмуть син Василя Макуха Володимир, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, керівник Посольства Чеської Республіки в Україні на посаді тимчасово повіреної у справах Зденька Цаісова, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Прокопів, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Орина Сокульська, син українського дисидента Олекси Гірника Євген, голова ГС «Всеукраїнська спілка ветеранів та інвалідів АТО» Тарас Ткаліч.

Під час відкриття відбудеться музичний виступ заслуженого артиста України Тараса Компаніченка та етнографічного хору «Гомін».

Довідка ІА ZIK.

Василь Макух (14 листопада 1927 – 6 листопада 1968) – перший українець, який здійснив акт самоспалення проти влади СРСР. Учасник українського руху опору в СРСР, воїн УПА. 1946 року потрапив у полон. Військовим трибуналом Львівського гарнізону був засуджений до 10 років каторжних робіт із обмеженням у правах на 5. Термін увязнення відбував у Дубровлазі та в концтаборах Сибіру. 18 липня 1955 року був звільнений з увязнення і висланий на спецпоселення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:42 :25