Новини » Економіка

Фіксована ставка за розмитнення авто унеможливить зловживання митників, – експерт

Автомобілі. Фото: ZIK/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Розмитнення автомобілів в Україні потрібно зробити доступнішим для громадян. Можна запровадити фіксовано ставку, наприклад, 1 долар – з кубічного сантиметра об’єму двигуна. Таке нововведення дозволило б унеможливити зловживання на митниці.

Таку думку висловив представник Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13.00 – 15.00 та 19:00 – 21.00 на телеканалі ZIK).

«Як експерт з проведення автотоварознавчої експертизи, можу підтвердити, що сьогодні, згідно з методиками Кабміну, експерти можуть один і той же автомобіль оцінити і в тисячу доларів, і в 10 тисяч доларів, і при цьому вони не порушать закон. Українці саме з вартості авта сплачують податки, а от митники можуть цим зловживати, оцінивши автомобіль так, як їм буде вигідно», – наголошує експерт.

Фахівець пояснює, що саме фіксована вартість митного збору, яка залежить від об’єму двигуна, змогла б зламати таку схему махінацій.

«Наприклад, якщо ввозиться автомобіль з об’ємом двигуна 900 кубічних сантиметрів, то сплачується 900 доларів митного збору. Якщо ж ввозиться більш потужна автівка на 3,5 літра об’єму, сплачується 3,5 тисячі доларів. Якщо окрім цього збору більше жодних платежів не стягувати, це було б справедливим наповненням державного бюджету», – переконаний Олег Назаренко.

Натомість в Україні така зручна, спрощена та прозора система є невигідною для чиновників, які продовжують наживатися на налагоджених схемах.

«Депутати апелюють, що, наприклад, надходження від акцизних зборів на авто до держбюджету є надвеликими. Однак надходження від цих платежів набагато менші, ніж видатки на адміністрування цього податку, тобто утримання податківців. За нашими підрахунками, бюджет тільки зекономить, якщо буде введений єдиний фіксований прозорий податок, натомість скоротиться кількість дороговартісних адміністраторів», – підсумував представник Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Як повідомлялося раніше, замість мита за авто на іноземних номерах пропонують ввести щомісячний платіж.

Loading...