Новини » Економіка

Замість мита за авто на іноземних номерах пропонують ввести щомісячний платіж

Питання нерозмитнених авто в Україні стоїть дуже гостро. Чи допоможе спалювання шин і блокування доріг врегулювати використання автівок, що потрапляють до України за нелегальними схемами?

У вівторок близько 200 осіб і кілька десятків автомобілів зібралися на головних в’їздах до Києва та заблокували декілька смуг на дорогах. Так протестувальники вирішили привернути увагу влади до теми автомобілів з іноземними номерами.

Вони закликали ухвалити проект закону №5567, який повинен врегулювати використання автівок, що потрапляють до України за різними нелегальними схемами. Документ пропонує запровадити «умовне часткове звільнення від оподаткування» ввезених з-за кордону авто і встановити за це «справедливу плату».

«Економічна правда» з’ясувала, що змінить ухвалення закону.

Автівка з іноземними номерами ввозиться на територію України кількома способами: нерезидентами або через послуги іноземних юридичних осіб. При цьому рух більшості таких авто не відслідковується і не контролюється правоохоронними та митними органами України.

Ще один спосіб – ввезення резидентами в режимі транзиту. Таке ввезення здійснюється на п’ять-десять днів, з порушенням статті 95 Митного кодексу України, яка стосується ввезення товарів і транспорту комерційного призначення, а не транспорту особистого користування.

З кожним роком кількість таких авто зростає, оскільки вони, в основному, де-юре ввозяться нерезидентами, а де-факто – резидентами. Україна не може заборонити іноземцям ввозити авто, оскільки така заборона порушить міжнародні договори.

Згаданий законопроект №5567 передбачає «запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами транспортних засобів особистого користування і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення в Україну громадянами-резидентами».

Іншими словами, замість мита пропонується ввести щомісячний платіж за авто, який би сплачувався при розмитненні. Мова йде про транспортні засоби, яким сім і більше років.

У разі ухвалення закону власник може не розмитнювати авто, але кожного місяця повинен сплачувати відсоток від вартості розмитнення: у 2017 році – 0,2%, у 2018 році – 0,3%, у 2019-ому і наступних роках – по 0,5%.

Таким чином, вартість «річного платежу» у 2017 році становитиме 2,4%, у 2018 році – 3,6%, у 2019 році – 6% від вартості повного розмитнення.

За новими правилами, авто можна буде ввозити на термін до року з можливістю продовження до 60 днів за умови оплати продовжених місяців.

Одна людина зможе «тимчасово ввезти» один автомобіль, але допускається можливість продовжувати тимчасове ввезення раз на рік.

При цьому за перевищення строку тимчасового ввезення авто на митну територію України більше, ніж на 60 діб, депутати пропонують посилити відповідальність. За таке порушення накладається штраф у розмірі вартості транспортного засобу або авто конфіскується.

Автори проекту зазначають, що в Україну ввезено 1,48 млн автомобілів з іноземною реєстрацією, і з кожним роком їх кількість збільшується.

У разі прийняття закону «транзит» буде дозволений тільки при заставі в розмірі повного розмитнення, а тимчасово ввозити авто в Україну зможуть лише нерезиденти.

Ініціаторами законопроекту виступили 95 народних депутатів з різних парламентських фракцій.

Loading...