Новини » Політика

За контроль над фінансовою поліцією змагаються БПП та «Народний фронт», – нардеп

Представники «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» не зацікавлені у створенні нової фінансової поліції замість старої податкової поліції, бо ці провладні групи наразі контролюють економічні підрозділи СБУ та Нацполіції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK заявив народний депутат Андрій Журжій.

За словами парламентаря, перший законопроект про створення фінансової поліції «застряг» на погодженні у Міністерстві юстиції майже рік тому. Те, що документ вчасно не потрапив до парламенту, зрештою й призвело до того, що стара податкова міліція перебуває в Україні поза законом.

«Щодо цього органу є певний політичний конфлікт інтересів між двома групами – БПП і «Народного фронту». Перші контролюють економічний підрозділ Служби безпеки України, а другі – аналогічні органи Нацполіції. Тут постає питання – чи вбере новостворена структура повноваження цих двох структур, чи це буде відмінною від них одиницую. Думаю, з приводу цього будуть серйозні баталії», – сказав Андрій Журжій.

Парламентар зазначив, що він із групою депутатів внесли до парламенту законопроект, у якому передбачена ліквідація економічних підрозділів СБУ і Нацполіції та передача їхній повноважень новій фінансовій поліції.

«Це законопроект був створений за зразком аналогічного документа щодо Національного антикорупційного бюро. Ми перебачили, що це має бути аналітичний орган, силові підрозділи мають бути вилучені. Набір працівників – на конкурсних засадах. Новостворений орган має підпорядковуватись Міністерству фінансів», – розповів нардеп.

Андрій Журжій також додав, що створення кардинально нової фіскальної поліції замість старої податкової міліції дозволить зменшити тиск на бізнес, бо таким чином знівелюється вплив Державної фіскальної служби на підприємців, яка використовувала цей силовий орган для отримання корупційного зиску.

Loading...