Новини » Політика

У законопроекті про фінансову поліцію передбачене шалене навантаження на слідчих, – експерт

Законопроект про нову фінансову поліцію не усуває корупційні чинники у діяльності цього органу та тих структур, які провадять процесуальне керівництво над економічними розслідуваннями. Окрім того, розробники документу пропонують півтисячі слідчих розслідувати справи з усієї України, що створить величезне навантаження на одного детектива і впливе на якість роботи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 –15:00 та 19:00 –21:00) на телеканалі ZIK заявив Дмитро Юровський, член громадської ради при Державній фіскальній службі.

Він зазначив, що наразі податкова міліція працювала за вісьмома статтями Карного Кодексу за основним напрямом і ще за сімома – як альтернативна підслідність.

«Новим законопроектом передбачається, що Фінансова поліція України налічуватиме 2500 осіб, серед яких буде тільки 500 слідчих-детективів. На всю Україну. І саме такій кількості слідчих пропонується розслідувати правопорушення вже за 29-ма статтями ККУ і плюс ще десять статей на додаток як альтернативна підслідність. Як така кількість людей впорається із величезними обсягами роботи – розробники проекту певно не думали над тим», – зазначив експерт.

Дмитро Юровський наголосив, що 500 осіб не можуть працювати ефективніше, ніж ті 10 тисяч працівників податкової поліції, яку готують ліквідувати.

«Шалене навантаження на одного детектива не призведе до поліпшення якості розслідування», – певен член громадської ради при Державній фіскальній службі Дмитро Юровський.

На його переконання, у випадку, якщо Верховна Рада ухвалить закон про фіскальну поліцію, це не призведе до полегшення ведення бізнесу. Адже у законі не усунуті корупційні чинники, зокрема, податкова поліція залишиться інструментом тиску на підприємців з боку прокурорів, суддів тощо оскільки оновлення цієї правоохоронної ланки не відбулось.

Loading...