середа, 25 січня, 2017, 10:31 Суспільство
Дослідження: Все більше українців хочуть покинути країну
Пасажири в аеропорту. Фото: УНІАН
Пасажири в аеропорту. Фото: УНІАН

За дослідженнями компанії Research&Branding Group, все більше українців хочуть покинути країну. Зокрема в грудні 2016 року 34% населення були готові назавжди емігрувати, тоді як 55% українців сказали, що не хотіли б кудись їхати.

Як пише видання Сегодня, в порівнянні з лютим 2015 року міграційні настрої збільшилися на 6%. Це помітно і по реакціях у соцмережах на записи про еміграцію.

Скільки громадян України залишили країну за 25 років оцінити неможливо, але за даними Євростату, в 2015 році півмільйона українців отримали посвідку на проживання в ЄС – 75,2% з метою працевлаштування. У Росії, наприклад, перебуває три мільйони. Цю кількість можна сміливо множити на три, впевнений заввідділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи Олексій Позяк. При цьому він зазначає, такого рівня міграції, як в 90-х, в Україні немає.

«Кількість мігрантів трохи зросла через події 2014 року і економічну кризу. Але цей сплеск не такий великий і не можна порівняти з масштабами 90-х. Кілька сотень тисяч людей стали трудовими мігрантами. Плюс ті, хто давно працює за кордоном. Точних даних про мігрантів в Україні немає», – розповідає Олексій Позняк.

Однак особливість в тому, що трудова міграція за кордон помолодшала, відзначає експерт. Молодь із вищою освітою і знанням іноземної мови стала частіше виїжджати в пошуках роботи.

«Це люди молодого і середнього віку. Але не ті, хто тільки-но вийшов на ринок праці, а вже з невеликим досвідом роботи і працездатний», – додає Позняк.

Останнє дослідження Research&Branding Group показало, що найбільш сильні емігрантські настрої серед молоді: 55% українців до 30 років готові покинути країну. Серед «тридцятирічних» готові емігрувати 47%, серед «сорокарічних» – 38% і серед «п’ятдесятирічних» – 28%.

Головними причинами можливої еміграції в грудні 2016р. українці назвали пропозицію прибуткової роботи (28%) і збройний конфлікт (27%). Далі йдуть економічні проблеми в країні (19%) і сімейні обставини (18%). Замикають список згадуваних причин можливої еміграції відсутність умов для самореалізації (9%) і політична нестабільність (7%). Третина українців (29%) заявили, що ніякі обставини не змусять назавжди покинути країну.

Варто відзначити, що 60% трудових мігрантів хочуть повернутися в Україну. Але цей відсоток менший серед молоді до 30 років, відзначається в дослідженні Міжнародної організації з міграції. До того ж половина українців 18-30 років – потенційні трудові мігранти.

«Ми очікуємо незабаром «омолодження» української трудової міграції. Молодь шукає краще можливості, вона більш активна, і багато хто з них володію іноземною мовою», – коментує прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко.

Виїхали з України на постійне місце проживання за кордон – не так багато, відзначають у Міжнародній організації з міграції. Наприклад, в 2015 р. таких було приблизно 20 тис. чоловік. Тільки 18% українців знають англійську на рівні вище середнього, йдеться в дослідженнях TNS. Для порівняння, 38% європейців вільно говорять англійською.

За опитуванням Центру Разумкова, в листопаді минулого року 55% опитаних заявили, що ніколи не виїжджали з України і лише 8,7% – їздять за кордон раз на рік і частіше.

Нагадаємо, соціальні мережі захопило нове віяння – дописи про еміграцію. Як пересічні українці, так і відомі люди – митці, політики, журналісти – залишають свої думки з приводу того, чи варто виїжджати з України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 23:58 :04