Новини » Суспільство

Сюжет «Лікарських таємниць» ZIKу – у десятці найкращих розслідувань про медицину

Журналісти телеканалу ZIK стали фіналістами конкурсу «Ін’єкції словом». Програму медичних розслідувань «Лікарські таємниці» нагородили дипломом за найбільшу кількість матеріалів у конкурсі журналістських робіт на найкраще висвітлення теми реформування охорони здоров’я та доступу до лікування українських пацієнтів.

А викривальний сюжет про тендери на препарати потрапив у топ-10 найкращих «медичних» розслідувань України. Урочиста церемонія нагородження відбулась у п’ятницю, 20 січня, в Києві.

Конкурс «Ін’єкція словом» проходив уперше, однак охочих перевірити свої сили було чимало. За словами організаторів, це свідчить про те, що медична тема залишається однією з найважливіших і найбільш болісних в Україні. Загалом для участі в конкурсі надійшло 213 журналістських матеріалів, зокрема і від команди «Лікарських таємниць».

На розгляд журі «Ін’єкції слова» ZIKівці подали відразу аж три роботи. До фіналу пройшов матеріал під назвою «Хто відповідальний за зірвану закупівлю ліків від сказу?», який увійшов у десятку найкращих журналістських розслідувань України.

«Українська медицина намагається вийти на новий рівень. Кому, як не журналістам висвітлювати недоліки рідної медицини? Але не для того, аби принизити лікарів чи медичні структури, а навпаки – показати вищим чинам, що є ще над чим працювати. Теми вакцин в Україні неабияк актуальні, адже, аби врятувати собі життя, українці вимушені самі шукати потрібні ліки. Порожні склади «Укрвакцини» та зірвані закупівлі – наслідки халатності сьогоднішньої влади. Тому такі конкурси для журналістів – це черговий шанс розповісти про сьогоднішню ситуацію в українській медицині, щоб змінити її на краще», – переконана журналістка «Лікарських таємниць», авторка сюжету-фіналіста Марта Байдака.

Нагадаємо, журналістські змагання організував БФ «Пацієнти України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) (у рамках проекту «(Без)коштовна медицина») та Громадської організації «Інтерньюз-Україна». Медіапартнер конкурсу – інтернет-портал «Детектор медіа».

Loading...