Новини » Економіка

Після закриття російський «Рошен» коштуватиме вдесятеро менше, – Волох

Липецька фабрика «Рошен». Фото: sts.sumy.ua

Після оголошення про закриття, фабрику «Рошен», яка перебувала у власності Президента України Петра Порошенка, можна буде продати за ціною приміщень та устаткування, тобто за 10-20 млн замість 200 млн доларів.

Про це заявив блогер та бізнесмен  Карл Волох  в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Експерт зазначив, що Президент Порошенко неодноразово намагався продати фабрику, однак не зміг цього зробити через перешкоджання російської влади.

«Люди, які за життя не побудували псячої будки, вважають, що побудувати надсучасне підприємство і викинути його на смітник – дуже легко. Цим я можу пояснити такі вагання Петра Порошенка. Я знаю, що Порошенко неодноразово намагався продати липецьку фабрику. Однак – відомо усім – в Росії без дозволу Путіна ніхто б не купив її. Тому було прийнято таке рішення – про зупинку виробництва.  Я  радив йому давно це зробити. Але він дуже довго коливався, в ньому переважав все ж бізнесмен».

Карл Волох розповів, що після такого рішення ціна фабрики суттєво знизиться: «Теоретично, «Рошен» в Росії може запрацювати після того, як завершиться війна та нормалізуються стосунки. Але швидше за все, вона буде продана не як бізнес, а як нерухомість, лінії виробництва, виробничі потужності. Її місце на російському ринку буде зайняте. Це будуть неспівмірні гроші, адже бізнес, який має свій сектор на ринку, – це одне, а просто потужності – це зовсім інше. Тепер це просто цехи та машини. Нерухомість в Росії недорога. Машини будуть продаватись як користовані. Липецький Рошен після офіційного закриття може коштувати 20-30 млн замість 200 мільйонів доларів».

Експерт також нагадав, що закон не зобов’язує Петра Порошенка продавати свій бізнес: «Єдиний мотив продажу фабрики – це його слово на виборах. Закон його не зобов’язує. Він і раніше, навіть рахуючись власником, не входив у раду директорів чи інші керуючі органи. Обмеження стосуються лише заборони брати участь у керівництві підприємством. Однак він обіцяв це на виборах і два роки це питання било по його іміджу. Це рішення запізніле, але краще пізно, ніж ніколи».

Loading...