п'ятниця, 20 січня, 2017, 15:09 Суспільство
В Україні набирає популярності додаток на смартфон, який збирає особисті дані
Фото: start-pix.com
Фото: start-pix.com

В останні дні у соцмережах Facebook і Twitter почалася міні-епідемія: користувачі відкрили для себе додаток Meitu, який вміє накладати на фото аніме-фільтр. Проте цей додаток вимагає доступу до занадто великого обсягу особистих даних.

Додаток Meitu – безкоштовний, його можна завантажити для iOS і Android. Спочатку Meitu був суперпопулярним в Китаї: у додатка близько 456 млн активних користувачів, він встановлений на 1 млрд пристроях. Нещодавно він отримав і міжнародне визнання: у нього вже понад 430 млн користувачів за межами Китаю.

Якщо донедавна Meitu знаходився на 317 місці в категорії Photos & Video в App Store для США, то після апдейта, в якому і була додана функція аніме-макіяжу, додаток опинився одразу на четвертому місці.

Додаток став вірусним в англомовному Інтернеті, потім просочився в Україну: багато хто не встояв перед спокусою прогнати через фільтр свої селфі і фото відомих людей.

Meitu вимагає доступу до даних, які йому начебто і не потрібні. Фото-додатки зазвичай просять доступу до камери смартфона, інтернет-доступу і місця зберігання фото. Але Meitu на цьому не зупиняється, вимагаючи доступ до геолокаціі та номер телефону, пише Еспресо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:35:27