п'ятниця, 20 січня, 2017, 17:13 Події
У Кропивницьку хворі з відкритою формою туберкульозу виходять з лікарні за хабар

Жителі Кіровоградщини нарікають на місцевий тубдиспансер. За їхніми словами, до смертельно хворих у лікарні ставляться гірше, ніж до тварин. Мовляв, саме через це хворі навіть з відкритою формою туберкульозу покидають медзаклад, заплативши за це лікареві хабар.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30) на телеканалі ZIK.

Епідеміологи б’ють на сполох, адже швидкими темпами туберкульоз зараз поширюється саме на Кіровоградщині.

Коли син Валентини Краснобаєвої помирав у тяжких муках, лікарі Кіровоградського обласного тубдиспансеру святкували Великдень у сусідньому кабінеті. В останні години свого життя хворий на відкриту форму туберкульозу Олег перебував у лікарні без нагляду медиків та змушений був самостійно колоти собі знеболююче, щоб бодай якось полегшити страшні муки.

«Лікарі навіть не хотіли брати в нього аналіз крові, бо боялися. Він змушений був сам брати кров з вени. Коли йому стало зовсім погано, я по всій лікарні шукала лікарів, щоб вони полегшили його муки перед смертю. Але усі медики зібралися і святкували Великдень. А те, що їхні пацієнти помирають, їм було байдуже», – розповідає мати померлого пацієнта тубдиспансера Валентина Краснобаєва.

Наступного дня Олег помер. Син часто розповідав матері, що не хоче залишатися у лікарні. Адже тамтешні умови і ставлення медперсоналу до пацієнтів були жахливими. Тому, аби його відпускали додому, платив лікарям хабарі.

«Сина відпускали додому за гроші. Хворі платили лікарю Бондаренко Віктору Леонідовичу по 50, 100, 200 гривень – і він хворих з відкритою формою туберкульозу відпускав додому. Пригадую, як я їхала в громадському транспорті й побачила там хлопця, який лікувався разом з моїм Олегом. Тобто людина з останньою формою хвороби їхала у громадському транспорті, а поруч сиділи діти», – обурюється Валентина Краснобаєва.

Юристи ж наголошують, що такі дії лікарів можна трактувати як одразу два тяжких злочини.

«Дії лікарів містять у собі склад двох злочинів. З одного боку, вони не лікують пацієнтів належно, відпускають їх до здорових людей. А це злочин проти охорони населення від епідемії. А з іншого боку – отримують неправомірну вигоду, беручи хабар», – коментує юрист Назар Олексюк.

Та найбільше жахали Валентину розповіді сина про примусові роботи у медзакладі. Його та інших хворих змушували вивозити з лікарні трупи померлих пацієнтів до моргу.

Ще до смерті свого сина Валентина вирішила, що мусить розповісти про нелюдське ставлення у лікарні на всю країну. Щоб лікарі понесли юридичну відповідальність. Наразі триває досудове розслідування.

Натомість, зі слів головного лікаря, Олег багато разів втікав з лікарні, тому його хвороба і прогресувала. Однак, чому хворі вільно перебували серед здорових людей, лікар не зміг пояснити.

«Той паркан, який огороджує територію навколо лікарні, не є суттєвою перешкодою для наших хворих. Ми не можемо усіх контролювати. До того ж, це не секрет, що більшість наших хворих часто зловживають наркотиками. Ми неодноразово викликали поліцію, але правоохоронцы також не змогли нам допомогти», – прокоментував головний лікар Кіровоградського обласного туберкульозного диспансеру Петро Олійник.

Городяни розповідають багато жахливих історій, пов’язаних із цим медзакладом. Декілька років тому біля паркану Кіровоградського тубдиспансеру, благаючи про допомогу, понад три доби пролежав хворий з відкритою формою туберкульозу. І тільки після втручання журналістів та благодійної організації, медики забрали його в палату. Однак, пацієнт незабаром також помер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:13:42