Новини » Події

Росія формує біля українського кордону мотострілкову дивізію з 10 тисяч військовослужбовців

Російський військовий. Фото: blogspot.com

Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Такого висновку дійшла інспекційна група з представників України, Канади і Данії за підсумками інспекції військової діяльності РФ у Ростовській області.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Перевірка тривала 16-19 січня. Її метою було пересвідчитись, чи справді Російська Федерація проявляє відкритість та транспарентність своєї військової діяльності, як це передбачає Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

«Результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у терміни, визначені ВД-2011, тобто протягом 14 діб після завершення контрольного заходу. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ», – йдеться у повідомленні.

Інспекція виявила, що поблизу кордонів з Україною формується 150-а мотострілкова дивізія, яка налічує понад 10 тисяч військовослужбовців. Як зазначається, цю інформацію інспекторам надали представники Міноборони Росії; оприлюднена дата початку формування дивізії – 10 січня 2017 року.

«Це суперечить інформації, яку ж сама Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема, Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин відповідно до пункту 10.3 ВД-2011», – зазначено в повідомленні.

Крім цього, порушено пункт 10.3.3 ВД-2011, в якому зазначається, що у випадку, коли така інформація не може бути представлена у щорічному обміні воєнною інформацією, ця інформація надаватиметься офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або з початком такого збільшення.

Генштаб інформує, що найближчими днями проведе брифінг, на якому поінформує про проведення інспекції.

Loading...