четвер, 19 січня, 2017, 11:33 Суспільство
У соцмережі запустили «качку» про заяву Обами щодо України, – експерт
Фото: ukrnationalism.com
Фото: ukrnationalism.com

У соцмережах поширюють фейки, завдання яких – підірвати легітимність влади в Україні і просити пробачення у «старшого брата».

Про це у своєму блозі на NV.ua пише експерт Національного інституту стратегічних досліджень Іван Валюшко.

Він зазначає, що 16 січня 2017 року зі здивуванням помітив у соціальних мережах поширення інформації про «інтерв’ю» Барака Обами, в якому йому приписали пасаж про ідіотів в українському політичному керівництві. Це недипломатичне висловлювання у різних варіаціях було «процитовано» на різних джерелах, але найбільше посилань на якийсь периферійний ресурс сумнівного вигляду та змісту, де пост датовано 13 січня 2016 року.

Загалом поширення супроводжувались схвальними чи обуреними коментарями, але ніхто не задався питанням, чому саме зараз, а не в жовтні 2015 року, коли саме інтерв’ю й відбулося; чи в січні 2016, коли повідомлення «оперативно» написали. Найцікавіше, що й сам сайт транслює чужу думку, але посилання на першоджерело – бите. Коло замкнулося, але крайніх не так важко знайти, пише експерт.

«Уся сіль у тому, що інформація несвіжа – вона іще восени 2015 року всіляким чином крутилася з подачі російських ЗМІ, зокрема «РосИнфо», де слова Обами було «процитовано» без жодних посилань на першоджерело. Груба і жалюгідна робота, яка просто загубилася серед інших маневрів на фронтах інформаційної війни. Через 15 місяців «сенсацію» реанімовано. В оригінальному інтерв’ю, звісно, нема нічого подібного», – зазначає Іван Валюшко.

На його думку, це заготовка, яка трималася напохваті для використання у найбільш зручний та сприятливий час.

«Завдання фейків незмінне – підірвати легітимність влади в Україні і просити пробачення у «старшого брата». Тепер, коли президентство Обами фактично добігло до свого завершення, а Трапове іще не почалося, особливо важливо продемонструвати безперспективність українських сподівань на американську та світову підтримку», – пояснює він.

Окрім того, додає експерт, маємо справу й зі своєрідним проявом синдрому каченяти – людина сприймає за взірець істини будь-який об’єкт, з яким стикається вперше в якійсь галузі, а всі інші забраковує. Каченята-інкубаторці слухняно ходять за квочкою, а люди вважають достовірною ту інформацію, яка співпадає з їх власними оцінками, спостереженнями та очікуваннями.

«Ризикну припустити, що кількість ідіотів в Україні взагалі і у владі зокрема не критично перевищує їх частку в будь-якій іншій країні світу. Це якщо взагалі не задумуватись над визначенням цього поняття, бо, з точки зору туриста, австрійський податок на гіпс дурнуватий, а на думку таксиста Україною завжди керують інтелектуально обмежені люди. Тому цей фейк і зайшов відверто легко. І це більш важливо», – зазначає Іван Валюшко.

«Поширювати недостовірну інформацію 2015 року випуску – провал, але «вестись» на неї – іще більша ганьба», – наголошує він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:35:14