live
Новини » Політика

Щоб не втратити Крим, Україна має займати активнішу позицію, – експерт

Фото: korrespondent.net

Чим довше Україна відкладає рішення про свою стратегію стосовно окупованого півострова, тим складніше буде його повертати.

Про це заявила керівник програми підтримки демократичних процесів Українського центру політичних досліджень Юлія Тищенко в прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі»  (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

Експерт наголосила, що Росія проводить цілеспрямовану політику інтеграції Кримського півострова.

«Те, що зараз робить в Криму Росія, суттєво відрізняється від її поведінки на Донбасі. Я б сказала, півострів знаходиться під російським катком. Росія веде себе так, ніби окупація ніколи не буде переглядатись, ніби вони там назавжди. Всі державні органи працюють так, ніби Крим завжди був і назавжди залишиться російським. Півострів повністю інтегрується в російське політичне, економічне та соціальне життя. Там відбувається інфільтрація пропагандою.

Раніше, коли мешканці Криму хоча б мали можливість переглядати українські канали, ще можна було чогось сподіватись, а зараз кримчани знаходяться під тиском надзвичайно потужної російської пропаганди. Наприклад, коли ми подаємо інформацію про політичну конкуренцію в Україні, в Росії вона трактується як безлад».

Юлія Тищенко зазначила: для того, щоб хоча б окреслити перспективи повернення регіону у склад України, нашій державі потрібно займати проактивну позицію щодо Криму: «Чим далі ми відсуваємо рішення про те, що ми маємо робити з Кримом, тим складніше нам буде пізніше спілкуватись з його мешканцями. Україні треба бути більш активною щодо Криму. Однак зараз в нас немає навіть стратегії. Є лише теза про те, що Крим – це Україна. Україна має бути більш активною в цих питаннях. Маємо пояснювати, як, коли і якими способами повертатимемо Крим. Яким є ставлення сьогодні України до мешканців півострова, і так далі».

На думку фахівця, РФ погодиться повернути Крим лише перед загрозою економічних втрат, що перевищуватимуть розміри інвестицій, уже вкладених в регіон: «Росія за три роки дуже багато вклала в економіку півострова. Крим – третій в Росії, після Чечні та Інгушетії, за кількістю вкладених коштів. Звичайно, інша річ – як ті кошти освоюються. Якщо щодо Чечні чи Інгушетії ні у кого немає сумнівів щодо їхньої юрисдикції, то інвестиції в Крим – під питанням. Тому Росія торгується з міжнародною спільнотою, із США про подальший статус Криму. ТІ санкції, які є зараз, не є стимулом для Кремля, щоб повернути півострів. Тому міжнародний тиск – і економічний і політичний – має бути посилений. А це можливо лише, якщо Україна чіткіше демонструватиме свою позицію щодо Криму».

Loading...