Новини » Світ 19 січня, 2017, 21:50
На територію Гамбії увійшли сенегальські війська

Війська Сенегалу увійшли на територію Гамбії. Таке рішення пов’язане з тим, що чинний президент Гамбії Ях’я Джамме відмовляється покидати пост після закінчення мандата 19 січня.

Про це повідомили в четвер французькі ЗМІ із посиланням на представника армії Сенегалу, пише «Интерфакс».

У свою чергу опозиційний лідер Адама Берроу, що переміг на президентських виборах, склав присягу в посольстві Гамбії в Дакарі.

«Це день, який не забуде жоден житель Гамбії», – заявив Берроу під час церемонії.

На президентських виборах, які відбулись в країні 1 грудня, перемогу здобув опозиційний лідер Берроу. Однак Ях’я Джамме, який очолює країну з 1994 року, вважає, що процес голосування проходив з «серйозними порушеннями» і закликає до нових виборів.

Напередодні Берроу заявив, що «президентство Джамме офіційно завершено і Гамбія вступає в нову еру».

Африканський союз і Економічне співтовариство країн Західної Африки (ЕКОВАС) заявили, що з 19 січня вони визнають єдиного главу держави – Адама Берроу.

Раніше більшість країн Західної Африки оголосили про готовність до військового вторгнення в Гамбії в разі, якщо дипломатичним шляхом не вдасться переконати президента країни Джамме піти у відставку після закінчення його мандата. Зокрема, до введення своїх військ готові Нігерія, Сенегал і Гана.

«Якщо не вдасться знайти політичне рішення, то нам доведеться втрутитися», – повідомив офіційний представник сенегальськіої армії.

У свою чергу Нігерія відправила близько 200 військових і літаки в Сенегал – єдина держава, що має сухопутний кордон з Гамбією. Про плани направити армійські підрозділи оголосив також президент Гани Нана Акуфо-Аддо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:17 :17