Новини » Суспільство 18 січня, 2017, 15:22
У Києві представлять збірку неросійських історій про український Крим

20 січня у Києві відбудеться презентація публіцистичної збірки «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», в якій візьмуть участь голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, радник міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна, історик Гульнара Бекірова, історик Богдан Короленко, модератор – упорядник книги, історик і журналіст Сергій Громенко.

Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

20 січня – День Автономної Республіки Крим. У цей день, у 1991 році на першому в СРСР легітимному місцевому референдумі населення висловилося за відновлення автономного статусу півострова, і вже 12 лютого Крим отримав автономію у складі радянської України. В цей день важливо нагадати саме про український статус кримської автономії, а також звернути увагу на спроби Росії маніпулювати історією півострова для виправдання анексії Криму.

Презентація збірки – це один із кроків, спрямованих на боротьбу з російською пропагандою в українському інформаційному просторі.

«В умовах відсутності юридичних аргументів, що виправдовували би агресивну політику Росії, Кремлю нічого не залишається, як вдаватися до пошуку «історичних прав» на Крим. А оскільки вони здебільшого представляють собою перекручення та фальсифікації минулого півострова, надзвичайно важливо у популярній формі донести до читачів справжні сторінки кримської історії. Розв’язати це завдання і покликана наша збірка», – зазначає упорядник книги, історик і журналіст Сергій Громенко.

«Історія Криму відрізняється від старанно вилизаного і активно поширюваного російського міфу про «КримНаш», – наголошують в Інституті національної пам’яті. – Минуле півострова є набагато складнішим, ніж це малюють кремлівські пропагандисти. У ньому є світлі та темні сторінки, злети й падіння, взаємна ворожнеча і взаємодопомога тамтешніх народів. Захист Севастополя, міжвоєнне двадцятиліття, голод на півострові, бандерівці в Криму під час Другої світової, депортація кримських татар – про це все і багато іншого дізнайтеся у збірнику «Наш Крим».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 23:43 :08