Новини » Політика 18 січня, 2017, 20:30
МОЗ не дає профільному Комітету ВРУ інформацію про закупівлю ліків, – Богомолець

Міністерство охорони здоров’я перешкоджає Комітету ВР з питань охорони здоров’я виконати його контролюючі функції. Зокрема, МОЗ не надає Комітету договори про міжнародні закупівлі препаратів.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

«Я готова до конструктивної співпраці з Міністерством охорони здоров’я, але я не розумію, чому на три запити профільного Комітету ми не отримали договори про міжнародні закупівлі, хоч це і пряма відповідальність цього органу», – наголосила Ольга Богомолець.

Голова Комітету додає, що парламентський орган робить усе можливе, щоб отримати ці документи.

«Наразі ми не розуміємо, що купує МОЗ, за якою ціною, і головне терміни доставки – тобто коли ліки надійдуть в користування. Адже в попередніх договорах міжнародним організаціям не були встановлені терміни, коли вони мають поставити препарати. Саме через це з минулих поставок Україна отримала, зокрема, реагент, який прийшов до нас із терміном придатності 26 днів, а вже поставлений в регіони з терміном придатності 7 днів. Є медикаменти, які прийшли в Україну з терміном придатності 2 місяці. Тому МОЗ має визнати, що проблеми з поставками нікуди не зникли», – говорить Комітету ВР з питань охорони здоров’я.

Сьогодні ж ситуація із ліками, зазначає експерт, не стала кращою. Адже цього року Україна віддає міжнародним організаціям 6 мільярдів гривень, а натомість знову не має жодних гарантій, що ці препарати прийдуть вчасно. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 01:27 :57