Новини » Політика

Фінансова поліція не матиме права застосовувати силові методи, – експерт

Фінансова поліція, на відміну від податкової міліції, не матиме права застосовувати силові методи, використовувати зброю та примусово вилучати документацію.

Про це розповів член групи РПР «Податкова реформа» Ілля Несходовський у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13.00 – 15.00 та 19:00 – 21.00 на телеканалі ZIK).

Наприкінці 2016 року Президент України підписав Закон «Про Фінансову поліцію». За словами експерта, новостворений орган суттєво відрізнятиметься від свого попередника – Податкової міліції.

«Згідно з новим законодавством, кількість кадрів з органа-попередника не може перевищувати більш як 30 %. Це означає, що кадровий склад нової структури буде оновлений майже повністю. Працівники обиратимуться за допомогою конкурсу. Відповідно, претенденти повинні мати юридичну або ж економічну освіту, адже виконуватимуть зовсім інші завдання, аніж працівники податкової міліції», – пояснює експерт.

Працівники нового органу займатимуться розслідуванням та проводитимуть аналіз даних щодо фінансових зловживань, а також збиратимуть докази, щоб підтвердити факт зловживань.

«Варто зазначити, що на відміну від новоствореного органу, податкова міліція діяла силовими методами. Працівники отримували певну наводку, приїжджали на підприємство, силою усіх затримували, а вже потім розбиралася. Натомість, згідно з новим законодавством, фінполіція таких повноважень не має. Новий орган повністю демілітаризується, не матиме право користуватися зброєю та виїздити на підприємства», – зазначив Ілля Несходовський.

Суттєва різниця є і в тому, як будуть розслідуватися економічні злочини, пояснює експерт. Тепер службовці фінполіції – економісти та юристи – будуть аналізувати договори, вивчати схеми, які завдають державі великих збитків. Таким чином і будуть визначати, як здійснюються фінансові злочини. 

Loading...