субота, 14 січня, 2017, 6:40 Події
Український літак зумів приземлитися посеред пустелі в Малі

У 2016 році любителі авіації найчастіше відслідковували на спеціальних авіасайтах саме перельоти наших гігантів, і за популярністю з ними зміг позмагатися лише літак Папи Римського під час його турне по Європі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Цього ж року Ан-22 знову здивував – він здійснив приземлення на ґрунтовому аеродромі в республіці Малі. Під керуванням Віктора Гончарова лайнер сів на коротку та нерівну злітно-посадкову смугу. Складність полягала у відсутності посадкових систем – аеродром непросто було помітити на тлі пустелі, бо він майже ніяк не позначений.

На це ж летовище відмовилися сідати європейські перевізники після того, як побили ґвинти та дістали інші пошкодження літаків, тож український «Антей» став головним постачальником вантажів для тамтешньої місії ООН.

«Французи відмовилися сідати на цю смугу, німці теж. Вони сказали: є супер літак Ан-22, це – для нього», – розповів інженер Микола Шеїн. Український лайнер доправив багатотонний вантаж із Лейпцига. Ан-22 не надто швидкісний, рейс із дозаправкою тривав майже 10 годин. Але місія себе цілком виправдала.

Відновити найбільший у світі турбоґвинтовий літак вирішили кілька років тому – і не прогадали, кажуть на держпідприємстві «Антонов». Саме для таких рейсів, як у малійську пустелю, і потрібен «Антей». Кажуть, для нього, не потрібні ідеально рівні поверхні, як для абсолютної більшості західних літаків – українець сідає і в полі, аби тільки була кілометрова смуга та досвідчений екіпаж. Саме тому Ан-22 і здобув заслужену славу справжнього «повітряного позашляховика».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 06:49:12