субота, 14 січня, 2017, 13:17 Політика
На голову Нацполіції претендують старі кадри, незалежні юристи, пенсіонери та домогосподарка
Національна поліція України. Фото: http://esfil.com.ua/
Національна поліція України. Фото: http://esfil.com.ua/

Нового голову Нацполіції України мають обрати впродовж місяця, тобто експрес методом, навіть можна сказати у режимі авралу. Хоча, глянувши на список претендентів, одразу стає зрозуміло, що обиратимуть в основному зі старих кадрів центрального апарату та місцевого обласного керівництва. Діючих кадрових високопоставлених поліцейських розбавляють пенсіонери, очевидно також з числа правоохоронців, незалежні юристи і адвокати, а також декілька представників інших силових структур. Розбавляють цю доволі одноманітну масу претендентів двоє чиновників, домогосподарка та депутат від Самопомочі регіонального розливу.

Такий висновок можна зробити, поверхово аналізуючи список претендентів на голову Нацполіції, оприлюднений 13 січня на сайті МВС.

Отож, у перших рядах претендентів дружнім строєм ідуть представники центрального апарату відомства на чолі з Вадимом Трояном, який чомусь записаний, як перший заступник голови НП – начальник кримінальної поліції. Чому не вказано, що він на даний момент в. о. керівника Нацполіції – не відомо.

Слідом за ним вишикувались заступник голови НПУ Костянтин Бушуєв та начальник Департаменту карного розшуку НПУ Сергій Князєв.

Заст. голови НПУ – начальник ГУНП у м. Києві Андрій Крищенко стоїть поміж апаратчиками та претендентами з-поміж керівників обласних управлінь. А їх є, разом з п. Крищенком, аж шестеро:

  • Дмитро Головін – начальник ГУНП в Одеській обл.
  • В’ячеслав Аброськін – начальник ГУНП в Донецькій обл.
  • Вячеслав Печененко – начальник ГУНП в Житомирській обл.
  • Едуард Альохін – начальник ГУНП в Чернігівській області
  • Сергій Пілігрім – начальник ГУНП в Чернівецькій обл.

Напевне, найвідомішим з них є керівник Донецької поліції, і найзахіднішим – очільник з Чернівців.

Також «генералом» мріє стати простий дільничий з Дніпропетровської області Денис Завгородній.

СБУ на конкурсі представляє Орест Михайлецький, заступник начальника управління Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

Органи Прокуратури делегували двох представників: першого заступника керівника Київської місцевої прокуратури №6 Вадима Гіренка та доцента кафедри Національної академії прокуратури України Миколу Бортуна.

До представників контролюючих органів, близьких до правоохоронців, також можна віднести директора Департаменту державного регулювання та контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та протидії їх незаконному обігу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Олега Дзісяка.

Одна людина прагне пересісти у крісло керівника Нацполіції зі служби у ДФС.

Також на здобуття посади подались аж шестеро пенсіонерів, які, з огляду на вік, пішли на заслужений відпочинок, скоріш за все, за вислугою років, тобто цілком логічно їх можна також віднести до правоохоронців.

Багато серед претендентів різного роду юристів та адвокатів, що також виглядає очікуваним. Найсерйознішу посаду з-поміж них має представниця Відділу проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України Людмила Какуліна.

У списку претендентів двоє осіб з органів місцевого самоврядування – це заступник голови Бородянської районної ради Київської області та депутат Одеської міськради від Самопомочі.

Одна з претенденток записала назву своєї посади, як домогосподарка, що сумнівно, чи стане перевагою для неї. Як і для ще дванадцятьох номінантів, які взагалі не вказали місце праці.

У гендерному розрізі, який також вартує уваги, продовжити почате Хатією Деканоїдзе, прагнуть вісім представниць «прекрасної» половини людства.

Відразу зрозуміло, що значна частина претендентів завідомо не зможе пройти навіть перший етап, а саме наявність вищої повної юридичної освіти, стажу роботи в галузі права не менш як сім років та досвіду роботи на керівних посадах не менш як п’ять років. Питання лише – навіщо було взагалі приймати документи у людей, які не відповідають навіть базовому рівню вимог.

Та це вже питання до організаторів конкурсу, як і те, чи можна провести його фахово і неупереджено впродовж лише одного місяця, від 18 січня до 15 лютого, коли на стіл Авакова ляже список з трьох фінальних претендентів. Чи не простіше було відразу призначити когось відповідним указом міністра?

Аналітична група ІА ZIK

 

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 05:30:51