п'ятниця, 13 січня, 2017, 21:55 Політика
Візит Байдена свідчить, що Україна залишається в сфері інтересів США, – експерт

Візит віце-президента США Джо Байдена в Україну, запланований на 16 січня, свідчить про те, що Україна залишатиметься в сфері особливої уваги США після приходу до влади команди обраного президента Дональда Трампа.

Так думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK висловив директор аналітичної групи «DA VINCI AG» Анатолій Баронін.

Аналітик зазначив, що зважаючи на те, що Дональд Трамп керуватиметься перш за все економічними інтересами своєї країни, покращення стосунків США та Росії не буде значним.

«Ми маємо усвідомити товарообіг між США і Росією є мінімальним. Обсяги торгівлі між США і ЄС – в рази більші. Співпраця Вашингтону з Росією спричинить зростання ролі та ваги Росії в регіоні. Це посилить відцентрові тенденції в самій європейській спільноті і це буде не на користь США. Якщо будуть посилені впливи Росії, то це призведе на зростання товарообігу між Росією та ЄС, і відповідно, скорочення торгівлі з США. Така модель не підходить США, виходячи з того, що Трамп буде керуватись саме економічними інтересами свої країни при визначенні пріоритетів в зовнішній політиці», – пояснив він.

Анатолій Баронін підкреслив, що Україна і надалі залишатиметься у сфері інтересів США в регіоні: «В 2014 – 2016 роках ми побачили, що США надавали політичну підтримку Україні. Це, звичайно не проявлялось надто публічно, президент Обама не приїздив до України. Однак позиція США щодо України та її проблем була доволі однозначною. Візит Байдена означає, що Україна залишається в полі зору США і матиме підтримку тих політичних сил, що є при владі». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:20:15