п'ятниця, 13 січня, 2017, 14:38 Суспільство
Україна знову може створити всесвітньо популярну композицію, – режисер

«Щедрик» в обробці українського композитора Миколи Леонтовича – феноменальна композиція, яку знають на всій планеті. Україна знову наближається до того часу, коли може створити всесвітній хіт, однак для цього нам потрібно сміливіше пропагувати рідну культуру.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив режисер Сергій Проскурня.

Режисер наголошує: пояснити всесвітню популярність «Щедрика» Миколи Леонтовича неможливо, адже мистецькі явища мають властивість феномену.

«Так склалося, що «Щедрик» – феномен, який не пояснюється. Це було пов’язано із надзвичайно сильною українською ідеєю і з тими часами, коли світ був готовим до такого. Особливо за океаном, у тих частинах, де українці укорінилися. Адже діаспорі тоді було вже 27 років. Ці люди уже могли впливати на суспільства у США та Канаді. Тож гастролі хору «Кошиця», який виконав обробку Леонтовича, мали шалений успіх», – розповів Проскурня.

Саме набір усіх цих обставин – УНР та політичне перекроєння карти світу – принесли успіх українській пісні.

Зараз Україна знову наближається до того часу, коли може створити всесвітньо популярну композицію. Однак нам потрібно сміливіше пропагувати рідну культуру.

«У цьому плані ми досить відстаємо. А культурна експансія є найважливішою для просування України у світі», – зазначив Сергій Проскурня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:16:00