п'ятниця, 13 січня, 2017, 20:32 Політика
Угода між Росією та США є дуже малоймовірною, – експерт

Зважаючи на величезну світоглядну різницю між урядами Росії та США, а також величезний рівень недовіри між політичними елітами обох країн, можливість досягнення угоди про розподіл сфер впливу, зокрема, й у Східній Європі є малоймовірною.

Про це розповів науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

Експерт наголосив, що в багатьох аспектах інтереси України співпадають з геополітичними інтересами Сполучених Штатів Америки в регіоні.

«Якщо проаналізувати всі заяви тих, хто формує основу нової команди Трампа, то можна вичленити співпадіння інтересів США в регіоні з українським баченням. Геополітичні інтереси команди Трампа багато в чому співпадають з інтересами України. Позиція нової адміністрації Білого дому іде в річищі республіканської ідеології, яка традиційно прихильна до України та негативно оцінює дії Росії. Звичайно ж, треба зважати на вплив самого Трампа. Він налаштований на пошук рішень, що дадуть можливість йому виглядати переможцем. Це створює можливості для Путіна. Але я б тут не драматизував. Угода між Росією та США дуже малоймовірна. Високий рівень недовіри між двома країнами не сприяє цьому. Крім того, надто різні засадничі інтереси двох країн», – підкреслив очільник Інституту Євроатлантичного співробітництва.

Олександр Сушко також зазначив, що на його думку, на формування негативного ставлення обраного президента США до України суттєво впливав його радних Пол Манафорт, який свого часу співпрацював з президентом України Віктором Януковичем.

«Прохолода у відносинах України з командою Трампа пов’язаний з присутністю Манафорта. Проблема не лише в компроматі на Манафорта. Він системно формував негативне уявлення Трампа щодо українських питань. Він буде і далі продовжувати це робити. Неправильно вважати, що Київ працював під час виборів в США на Клінтон, такого не було. Були лише окремі люди, які намагалися просунути таку лінію поведінки для України».

Експерт спрогнозував, що в будь-якому випадку, стосунки України та США будуть покращуватись: «Обама не надто багато уваги надавав Україні, він віддав Україну на аутсорсинг Джо Байдену. Тому гірших стосунків, ніж з Обамою, принаймні, на рівні керівників держав не буде. Постає питання, хто буде Байденом у Трампа. Це може бути Майкл Пенс, який є класичним республіканцем та буде прихильником зближення стосунків».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 09:22:17