п'ятниця, 13 січня, 2017, 17:05 Львів
У Гуті Пеняцькій діяла диверсійна група, – Святослав Шеремета
Знищений пам’ятник у Гуті Пеняцькій. Скріншот з відео
Знищений пам’ятник у Гуті Пеняцькій. Скріншот з відео

Під час перебування на місці оскверненого пам’ятника загиблим мешканцям польського села Гута Пеняцька секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослав Шеремета окреслив основні причини та наслідки вандалізму.

Про це сьогодні, 13 січня, повідомив власкор ІА ZIK.

«Це вперше відбувся акт вандалізму над польським пам’ятником в Україні. Почерк відповідає тому, який був під час нищення українських поховань в сусідній Польщі. Ми розуміємо, що перша інформація, була на російських інтернет-ресурсах. Мета – посварити українців і поляків на контексті історичної пам’яті. До честі української держави і до честі її громадян, ніхто не піддався на провокації».

За словами Шеремети, в Гуті Пеняцькій діяла диверсійна група, яка прибула з певною метою, щоб черговий раз загострити українсько-польські відносини.

«За останні роки українці показали себе цивілізованою нацією, яка не піддається на провокації російських покидьків. Такої реакції, яку дала українська влада і суспільство, в попередні роки на території Польщі не було. Щодо нищення місць української національної пам’яті, на превеликий жаль, не було офіційної реакції польських органів влади.

Мені надзвичайно приємно, наскільки оперативно відреагувала українська влада – пам’ятні стели на другий день відчищені від написів – і я переконаний,  якщо так само буде реагувати польська влада, то ніяка третя сторона не зможе досягнути своєї мети», – зазначив Святослав Шеремета.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 23:57:21