п'ятниця, 13 січня, 2017, 17:37 Політика
Поліція активізувалась щодо фірми Дубневичів, запідозреної у аферах з газом на 0,5 млрд грн
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Ярослав Дубневич/Facebook
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Ярослав Дубневич/Facebook

Набуває обертів справа про оборудки на понад півмільярда гривень фірмою братів Дубневичів. У Нацполіції звернулися до суду з проханням надати доступ до нових документів, які проллють додаткове світло стосовно підозри ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» у маніпуляцій з обсягами природного газу у 2014-2015 роках. Клопотання подавалось у рамках кримінального провадження №12016150200000827, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки).

Інформація про це міститься у Ухвалі Галицького районного суду міста Львова від 26 грудня 2016 року.

«Старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області, за погодженням прокуратури Львівської області, звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні та розпорядженні ТзОВ «Енергія-Новий Розділ», а саме актів приймання передачі природного газу від НАК «Нафтогаз України» та ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» в період 2014-2015 років, мотивуючи клопотання тим, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні та є необхідними для проведення судово-почеркознавчої експертизи», – йдеться у судовому документі.

Суд своєю ухвалою клопотання задовольнив, тим самим надавши доступ слідчим до важливих у справі документів.

Нагадаємо, ще влітку минулого року стало відомо, що ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» за зловживання на 553 млн заплатила 34 тис. грн штрафу.

Тобто, за рахунок маніпуляцій з обсягами природного газу та застосуванням цін на природний газ, які у 2014-2015 роках були різними залежно від категорій споживачів, Товариство завдало збитків НАК «Нафтогаз України» у сумі близько 553 млн грн. Тоді Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла постанову про накладення штрафу на ТЗОВ «Енергія-Новий Розділ» у розмірі 34 тис. грн, а про злочин повідомила у правоохоронні органи.

Тоді ця інформація викликала неабияке обурення громадськості. Після інформаційних запитів ІА ZIK стало відомо, що Нацполіція розпочала кримінальне провадження №12016150250000827. 6 жовтня ухвалою суду вже надавався доступ до документів у цій справі.

І от під кінець року поліція активізувала розслідування і отримала право на доступ до чергової порції доказів.

Хочеться відзначити, що цією справою не обмежились зловживання Дубневичів на газі для енергогенеруючих компаній. Схоже, подібну схему махінацій вони використали у роботі іншої своєї фірми ТОВ «Енергія Новояворівськ», стосовно якої кримінальне провадження розпочала СБУ. Правоохоронці інкримінують енергетикам зловживання на суму близько 225 млн грн.

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 06:49:03