п'ятниця, 13 січня, 2017, 15:10 Суспільство
На добре здоров’я. Куди поцілить грип?
Ольга Фарафонова
журналіст IA ZIK

Зима – це період, коли небезпека підчепити грип зростає в рази. Однак якщо звичайна застуда минає через тиждень, грипу так легко не позбудешся. Це дуже серйозне захворювання, яке може призвести навіть до летальних випадків. Крім того, небезпека грипу полягає і в ускладненнях, які він залишає по собі.

Дуже часто ми припиняємо постільний режим, коли перші ознаки грипу минають: проходить лихоманка, зменшується нежить – і ми знову на ногах, займаємося хатніми справами чи виходимо з лікарняного на роботу. Однак слід пам’ятати, що недолікований грип може вилізти боком. Серце, нирки, легені і навіть головний мозок у першу чергу можуть стати мішенню при виникненні ускладнень грипу.

Тож, хто у групі ризику? Найчастіше від ускладнень після грипу страждають люди, старші за 65 років, діти, вагітні, люди з хронічними хворобами або ті, у кого ослаблена імунна система.

Щодо ускладнень, багато хто думає, що це лише пневмонія. Але це далеко не так: грип має величезний перелік сумних наслідків: бронхіт, отит, гайморит, проблеми з серцем та нирками й навіть менінгіт.

Насамперед, страждають органи дихальної системи. Пневмонія, бронхіт, абсцес легенів – найпоширеніші ускладнення грипу. У хворого температура підвищується до 39-40 градусів, з’являється сухий кашель або кашель з кров’ю.

Ще одним найбільш розповсюдженим ускладненням є гайморит – запалення гайморових пазух. У хворого спостерігається закладений ніс, головний і зубний біль, відчуття тиску на обличчя, хворобливі відчуття при натисканні в області щік і чола.

Грип також дає ускладнення на серцеву та нервову системи. Тож, коли з’являються сильні болі в області серця, задишка, серцебиття – не варто зволікати з викликом лікаря. Крім того, грип може спровокувати розвиток невралгій, поліневритів, а також менінгіту та арахноїдиту (запалення оболонок головного мозку).

Крім того, грип може призвести до пієлонефриту, а також спричинити гостру ниркову недостатність.

Однак, лікуватися від грипу теж потрібно правильно, щоб знизити ризик ускладнень. Насамперед, не варто одразу ж пити антибіотики – антибактеріальні препарати ніяк не впливають на вірус грипу. А от послабити імунну систему антибіотики можуть дуже легко.

Також в Інтернеті можна почути пораду не ставити зігріваючі компреси, пити гаряче молоко чи чай або якось інакше «прогріватися». Навпаки, на тлі підвищеної температури тіла, яка супроводжує грип майже в 100% випадків, всі ці «прогрівання» нічого, крім явної шкоди та ризику температурного шоку, не принесуть.

Не варто також інтенсивно вдаватися до вітамінотерапії, коли організм вже бореться з грипом. Дуже часто навіть лікарі виписують при перших ознаках грипу та застуди по кілька таблеток вітаміну С. Однак організм дорослої людини не може нормально засвоїти більше ніж 1000 мг аскорбінової кислоти на добу, тому «безпечні вітамінки» можуть завдати удару по нирках, печінці і нервовій системі.

Відтак, не треба недооцінювати небезпеку ускладнень від грипу. Краще довше відлежатися і повноцінно вилікуватися, ніж швиденько «залікувати» симптоми, а потім мати великі проблеми із самопочуттям. Адже здоров’я – це дійсно скарб, і не варто ставитися до нього легковажно.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 10:26:43