п'ятниця, 13 січня, 2017, 17:41 Події
Кіберполіція виявила новий шкідливий банківський троян, спрямований на українців
Фото: gatewall.it
Фото: gatewall.it

Фахівці департаменту кіберполіції виявили новий шкідливий банківський троян, який спрямований на користувачів мобільних телефонів під керуванням операційної системи Android.

Про це повідомляється на сайті департаменту Кіберполіції України.

Як зазначається, банківський троян відрізняється від більшості мобільних банківських вірусів тим, що використовує root-привілеї, хоча гроші можна вкрасти безліччю способів, які не потребують підвищених прав, і зазвичай автори банківського шкідливого забезпечення до них не прагнуть. Втім, не можна сказати, що схожих троянів немає зовсім.

«Спрямований даний троян на мешканців України, Білорусії та інших країн СНД. Слід зазначити, що даний троян швидко розповсюджується, і зараз кількість інфікованих пристроїв налічує понад 500 тисяч. Зі слів спеціалістів із кожним днем їх кількість збільшується приблизно на 30-40 тисяч. Троян поширюється, маскуючись під різні популярні додатки, наприклад, «ВКонтакте», «ДругВокруг», «Однокласники», Pokemon GO, Telegram, або Subway Surf. Мова йде про їх копії, які поширюються через неофіційні каталоги. В даному випадку, впроваджений в легітимний додаток код розшифровує файл, доданий зловмисниками в ресурси програми, і запускає його. Потім запущений файл викачує з керуючого сервера основну частину шкідливого коду, який містить посилання на скачування ще декількох файлів – експлоїта для отримання рута, нових версій шкідника і так далі», – йдеться у повідомленні.

У функціональність шкідливої програми входять: відправлення, крадіжка, видалення SMS; запис, переправлення, блокування дзвінків; перевірка балансу; крадіжка контактів; здійснення дзвінків; зміна керівника сервера; завантаження і запуск файлів; Встановлення і видалення програм тощо.

Також даний троян дозволяє зловмисникам отримати інформацію про збереженні логіни і паролі, історію відвідувань, файли cookie та іноді навіть збережені дані банківських карт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 05:23:47