п'ятниця, 13 січня, 2017, 22:50 Політика
Шабунін: Холодницький має звільнити прокурорів, відповідальних за провал із заводом Фірташа

Прокурори Спеціалізована антикорупційна прокуратури (САП) повинні відповісти за свою некомпетентність. Адже через їхню так звану халатність державі не вдалося повернути мільярдний актив Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 –21:00) на телеканалі ZIK заявив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Хоч керівник Центру протидії корупції був одними із головних ініціаторів створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, наразі до роботи САПу та пана Холодницького є ціла низка претензій. Зокрема справа Зпорізького татано-магнієвого комбінату одна з таких претензій. Антикорупційне бюро починає провадження, в межах якого висуває підозру директору цього підприємства, афільованого з паном Фірташем, адже він володіє більшою частиною акцій комбінату, який насправді є державним», – розповів Віталій Шабунін.

Це один з найбільших у світі заводів по виробленню титанового напівфабрикату, який потім використовують в авіабудуванні. Директору інкримінували розкрадання розміром у 490 мільйонів гривень.

«Після пред’явлення звинувачень починається незрозуміла позиція антикорупційної прокуратури. Обвинуваченого директора взяли під арешт, проте суд першої інстанції відпускає його під заставу в 4,7 мільйона гривень. Прокуратура йде на апеляцію, щоб призначили більшу заставу, однак в судовому засіданні відкликає цю апеляцію», – розповідає Шабунін.

Після того, як прокурори зібрали, мовляв більше матеріалів, щоб забрати завод у Фірташа, вони знову подали до суду позов.

«Прокурори САП зібрали матеріали, чому потрібно забрати цей завод у Фірташа. Вони подали до суд грізний позов, але забули при цьому докласти квитанцію про судовий збір, а це обов’язковий документ. Помилку з тим самим позовом прокурори САП зробили і вдруге, адже доклали не оригінал квитанції, що визначено нормативними положеннями, а копію. Звісно, суд їм знову повернув ці документи, – пояснює Шабунін.

Якщо це дійсно є службовою халатністю, говорить експерт, то у такому випадку Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький мав би їх одразу ж звільнити. Адже від розвитку справи залежать мільярдні активи держави.

«Поки Холодницький не звільнить прокурорів, які неправильно оформив документи по цій справі, я схильний вважати, що відбуваються торги між прокуратурою й підсудними, тобто звичайні «торги з клієнтом». Якщо ж це звичайна недбалість, то вимагаємо звільнити таких прокурорів», – підсумував керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 20:46:38