четвер, 12 січня, 2017, 12:16 Події
Після несподіваного візиту Луценка у колонії зробили косметичний ремонт

У Райківській виправній колонії на Житомирщині, яку 10 грудня 2016 року несподівано проінспектував Генеральний прокурор Юрій Луценко, знову побувала перевірка. Адміністрація закладу намагалась переконати комісію, що недоліки, які обурили Генпрокурора, усунуто, зокрема, зроблено ремонт, закуплено ліки, посуд тощо.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

10 грудня 2016 року до колонії зненацька завітав Генпрокурор Юрій Луценко. Побачене у закладі тоді шокувало високопосадовця.

«Жах. 500 засуджених. В лазні нема води. Їду готують прямо в цеху, де рубають дрова. В штрафному ізоляторі нема скла у вікнах, теж нема води. В медпункті майже нема ліків», – написав тоді на своїй сторінці у Фейсбуці Генеральний прокурор.

Аби довести до ладу бодай побутові приміщення, Юрій Луценко дав адміністрації закладу місяць. Час минув і до колонії навідалась нова інспекція, щоб почути публічний звіт про виконану роботу. Спочатку перевіряльників завели до лазні.

«На момент приїзду Юрія Віталійовича одна стіна тут була повністю розбита, були пошкоджені металеві труби. Ми залатали стіну, а труби замінили на пластикові, крани нові змонтували», – розповів заступник начальника Райківської колонії  Віталій Бойко.

Утім комісія зауважила, що дірки на стінах та стелі заліплені свіжим бетоном, кахель та крани приліплені абияк. Керівники колонії на це кажуть, що зроблений за місяць ремонт навіть косметичним назвати важко. Однак запевняють: попри недоліки, все у лазні працює. На цей ремонт, за словами представників закладу, витратили вісім тисяч гривень.

На кухні, звітує адміністрація, зробили косметичний ремонт та закупили для засуджених новий посуд, пофарбували вентиляційні труби. Для медпункту закупили медикаменти, в ізоляторі – встановили умивальники та підключили воду. Однак, за словами ув’язнених, це все пофарбоване про людське око, а умови утримання насправді – нестерпні.

«Залізні ліжка – на них неможливо спати, бо холодно. Доводиться спати в одязі, підстеляти щось, бо метал холодний. Я через це одного разу так захворів, що медики мені ліки кололи», – бідкається засуджений Іван Одарченко.

У Мінюсті, якому підпорядковується, зокрема, й Райківська колонія, кажуть, що витрати на перебудову закладу – не в пріоритеті. Кошти, а це приблизно 100 тисяч гривень, на косметичний ремонт брали з бюджетів обласних адміністрацій. У майбутньому старі пенітенціарні заклади не ремонтуватимуть, натомість будуватимуть нові, бо це, мовляв, дешевше.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 01:33 :36