live
Новини » Суспільство

Померла дружина Тризубого Стаса

Вчора о 22.57 перестало битися серце прекрасної людини, чудової жінки, поетеси, громадського діяча, дружини і натхненниці Станіслава Щербатих, більше відомого під псевдо Тризубий Стас – Марії Щербатих. Прощальна служба відбудеться 12 січня о 15.30 в Церкві на Аскольдовій могилі у Києві. Світла пам’ять Марії.

Про це у Фейсбуці повідомив музикант Сергій Шишкін.

Нагадаємо, Тризубий Стас – це сценічне ім’я українського барда Станіслава Щербатих. Він народився у місті Алейськ (Алтайський край) у сім’ї етнічних росіян. Батько Станіслава загинув, коли йому було півтора року. Після смерті батька з матір’ю переїхали в Україну – до тітки, що переїхала у Станіслав за розподілом. Дядько Станіслава, тітчин чоловік, був вояком УПА, за що відбув 10 років ув’язнення у Воркуті.

Музичну освіту отримав приватно. Спочатку працював музикантом у ресторані. Більшу частину життя прожив в Івано-Франківську. У кінці 1980-х років Станіслав Щербатих створив в Івано-Франківську клуб авторської пісні, який тепер носить його ім’я. У 2005 р. був членом журі Всеукраїнського фестивалю бардівської пісні «Срібні Струни» (неподалік м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області).

«Тризубим» Стаса Щербатих назвали учасники групи «Гроно»: Ігор Шабловський кликнув його так на концерті у Самборі 1989 року. Журналістам своє сценічне псевдо Станіслав жартома пояснював тим, що має «три зуба: один – на комсомол, другий – на компартію, третій – на профспілку». Серед друзів був відомий як Щербик.

Із середини 1990-х Станіслав жив у Києві. Важкі часи перебудови мали суттєвий вплив на творчість, і Тризубий Стас пише злободенний Гімн голодних студентів. Станіслав Щербатих став автором 300 гумористично-сатиричних пісень, жанр яких можна визначити як співані памфлети.

Порівнюваний з Віктором Морозовим, Василем Жданкіним, Андрієм Панчишином, Тризубий Стас – один з найтитулованіших українських бардів. Він лауреат фестивалів авторської пісні «Оберіг» (Гран-прі), «Білі вітрила», дипломант першої «Червоної рути», гастролював в Аргентині і Бразилії. Виступав на фестивалі в Сопоті (він спеціально переклав свої пісні польською).

У 1998 році одеське видавництво «Маяк» випустило у світ книжку прози Станіслава Щербатих під назвою «Нічия земля». Вона написана російською мовою, до неї ввійшли однойменний фантастичний роман і дев’ять оповідань.

Помер Станіслав Щербатих 24 січня 2007 року від третього інсульту у віці 58 років. Похований на кладовищі Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська. Дружина – поетеса Марія Гук-Щербатих, син – Володимир.Loading...
Loading...
Loading...