Новини » Політика

Офіцерам запасу слід пояснити, яких фахівців потребує армія, – експерт

Генеральний штаб та Міністерство інформаційної політики мають роз’яснити резервістам, кого і коли призиватимуть до війська, аби не сіяти паніки серед населення.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK заявив колишній співробітник офісу реформ Міноборони України, учасник АТО Максим Колесников.

«Генштаб є вірним своїй традиції мовчати. Мовчить і Мінінформполітики. Хоча давно вже час роз’яснити, кого з резервістів, коли і за яким фахом на 18 місяців призиватимуть до війська. Люди в шоці. Думають: «Мені 40 років, п’ятеро дітей, пузо і бізнес. До якого війська мене заберуть?». Але людина, котра закінчила військову кафедру, мала бути готовою до цього ще три року тому», – каже колишній співробітник офісу реформ.

На переконання Максима Колесникова, Генштаб якнайшвидше має оприлюднити повний перелік спеціальностей, за яким відбуватиметься призов.

«У нас бракує юристів, бухгалтерів, керівників служби тилу в батальйонах та інших підрозділах, взводних, які зможуть банально вивести вояків на шикування. Людям потрібно пояснювати, що їх не відправлять одразу під «Гради», а дадуть відомості з матеріального забезпечення, у яких, наприклад, треба буде порахувати берці для вояків. І це також важливо», – зазначив Максим Колесников.

За словами екс-вояка АТО, чимало позитивних зрушень в армії за останні роки відбулись саме завдяки так званим «піджакам» – офіцерам, які є випускниками невійськових вишів.

«У нас у війську така традиція: отримав наказ, передав і забув. А от такі люди, які мали бізнес, керівний досвід у цивільному житті, не будуть сліпо виконувати накази. Таких людей цікавить, насамперед, якість. Сподіваюсь, що ті резервісти, які незабаром прийдуть до армії, істотно покращать її роботу», – вважає Максим Колесников.

Loading...