Новини » Економіка

Данилюк пояснив, чому податкову міліцію досі не замінили Фінансовою поліцією

Податкова міліція України. Фото: Роман Балук/ZIK

Міністр фінансів Олександр Данилюк планує подати доопрацьований проект закону про Фінансову поліцію на розгляд Кабінету міністрів на найближчому засіданні.

Після ухвалення законопроект спрямують до Верховної Ради, написав Данилюк у Facebook, коментуючи колізію з ліквідацією податкової міліції.

Раніше депутата Тетяна Острікова відзначила, що через помилку у змінах до Податкового кодексу податкова міліція з 1 січня де-юре ліквідована, хоча де-факто її повноваження не передано новому органу.

Данилюк зазначив, що «ліквідація Податкової міліції та створення Фінансової поліції – один із ключових пріоритетів Мінфіну, на це дуже чекає бізнес».

На його думку, Податкову міліцію слід ліквідувати, а натомість створити аналітичну Фінансову поліцію.

«Найближчими днями Мінфін внесе на розгляд уряду законопроект про створення Фінансової поліції, на який чекає бізнес, і про який також йдеться у меморандумі з МВФ» – повідомив міністр.

За його словами, погодження зацікавленими сторонами відповідного законопроекту затягнулось.

«Ми завершили розробку законопроекту та погодили його ще у вересні 2016. Та нещодавно отримали коментарі від останнього органу – Мін’юсту», – зазначив Данилюк.

«Наразі ми відпрацьовуємо коментарі Мін’юсту та приймемо ті, які відповідають нашим принципам створення нової служби, а саме: зміна силового підходу на аналітичний, скорочення штату з 15000 чоловік до 2500 осіб, невтручання в роботу чесного бізнесу, оновлення персоналу через прозорий конкурс та незалежну відбіркову комісію», – заявив він.

На переконання міністра, «представники силового блоку не можуть становити більше 25% від загального штату».

«Зарплати, які зменшать ризик корупції та дадуть змогу залучити найкращі кадри», – ще одна ключова позиція Мінфіну.

«Ми плануємо подати проект закону на розгляд уряду на найближчому засіданні та після ухвалення направити законопроект до парламенту. У цьому законопроекті бажано, щоб депутати все ж таки уникли «технічних помилок», – написав Данилюк.

Найближче засідання Кабінету міністрів за планом має відбутися наступної середи, 18 січня.

Loading...