середа, 11 січня, 2017, 14:10 Львів
Відреставровану статую Свободи у Львові підсвітять

Завершились роботи з реставрації скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість» на фасаді будинку музею етнографії та художнього промислу у Львові. Цю скульптурну композицію ще називають львівською статуєю Свободи. Зараз працюють над влаштуванням підсвітки. Реставратори відновили позолоту на короні та факелі. 17 січня об 11:00 на майдані біля пам’ятника Т. Шевченкові відбудеться офіційне відкриття відреставрованої скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість».

Про це розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, – передає прес-служба ЛМР.

«Завершилась реставрація центральної фігури статуї «Ощадність». Це є хороший зразок співпраці влади та громади, бо кошти збирали на благодійному аукціоні. Роботи виконувало ПП «Оберіг». Роботи були складні, бо працювати треба було на висоті. Виконуючи проектну документацію, не було відомо, що промені на короні є позолочені. В процесі виконання робіт довелось це змінювати. Зараз позолота виконана за кошти фірми «Оберіг», також спонсори нам надали золоту фарбу для факелу. Зараз ми працюємо над підсвіткою, найближчим часом ця підсвітка буде функціонувати. Робимо це за кошти меценатів», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища.

Ініціатором реставрації у 2015 році виступив Університет банківської справи. Наприкінці 2015-го студенти УБС спільно зі студентами Львівського національного аграрного університету та Національного університету «Львівська політехніка» провели благодійний захід «Аукціон надій», метою якого став збір коштів на реставрацію скульптурної групи «Рільництво. Ощадність, Промисловість». («Аукціон надій» – щорічний наймасштабніший благодійний захід, який проводять студенти Університету банківської справи. Зазвичай, лотами на Аукціоні виставляються речі відомих в Україні осіб – авторитетних осіб з галузей політики, економіки, культури, шоу-бізнесу, спорту тощо – ред).

Нагадаємо, фасад будинку Музею етнографії та художнього промислу у Львові прикрашає скульптура жінки, яка обіймає двох чоловіків, у правій руці вона тримає смолоскип, її голову увінчує корона з променями. Ця скульптура дуже подібна до статуї Свободи у США. Щоправда, її відкрили на 5 років пізніше від американської. І символізує вона не свободу, а ощадність, добробут і розвиток Галичини, бо була встановлена на приміщенні Галицької ощадної каси у 1891 році. Автором львівської скульптурної групи є Леонард Марконі.

Для ощадної каси збудували такий розкішний будинок, бо у тодішньому суспільстві основними цінностями були чесність, працьовитість та ощадливість. На думку істориків, сім променів «корони» скульптури вказують на сім кінців світу і свободу у фінансах та політиці. А два чоловіки, яких обіймає «Ощадність», символізують два напрямки народної економіки – сільське господарство та промисловість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:55:50