Новини » Події 10 січня, 2017, 4:42
Україна повинна позбавляти громадянства прихильників «ЛДНР», – Казанський

У Туреччині розробили механізм позбавлення громадянства для тих, хто був причетний до невдалої спроби державного перевороту минулого літа, і тепер переховується за кордоном. Я не належу до прихильників Ердогана і точно не хотів би, щоб Україна скочувалася в авторитаризм. Тим не менш, в окремих областях турецький досвід може бути актуальним і для нас.

Про це пише у своєму блозі журналіст Денис Казанський на сайті blogs.informator.news.

Чому б не запозичити ефективний механізм, якщо він дозволяє зміцнити державну безпеку?

luhansk-rossyya-2

Розмови про необхідність позбавлення громадянства за сепаратизм, тероризм і державну зраду у нас ходять давно. Але поки тільки в теорії. Ніхто досі не запропонував, як реалізувати це на практиці. Тепер же під боком є готова модель – бери і впроваджуй.

В загальних рисах процедуру позбавлення громадянства в Туреччині буде виглядати так:

«Відповідно до встановленої процедури відкликання громадянства, фігурантів адміністративних або кримінальних проваджень за такими звинуваченнями як «злочини проти уряду», «участь у збройному заколоті проти уряду», «збройний напад і вбивство президента» і «членство в збройних терористичних організаціях» будуть викликати для дачі показань. Якщо вони не з’явилися за викликом і знаходяться за кордоном, прокуратура передає справу до Мін’юсту, який публікує в офіційному бюлетені «заклик до повернення додому». Якщо викликані в Туреччину особи не відповідають на заклик протягом трьох місяців, Мін’юст запропонує Кабінету міністрів прийняти рішення про анулювання їх громадянства».

Зрозуміло, що в Туреччині процедура розроблялася у відповідності з місцевими реаліями і в першу чергу спрямована проти політичних супротивників Ердогана. Тому у нас механізм позбавлення громадянства повинен діяти трохи інакше. Особисто я би запускав його щодо осіб, які вчинили державну зраду, а також щодо учасників незаконних збройних формувань і терористичних організацій, які перебувають за межами країни або на окупованих територіях України.

В цілому ж сам алгоритм можна скопіювати у турків. Якого-небудь Клименко або Губареву пропонується з’явитися в прокуратуру для дачі свідчень протягом 2-3 місяців. Якщо ж викликаний ігнорує виклик – його громадянство анулюється.

Особливо буде корисно застосувати цю процедуру до 150 тисячам учасників сепаратистської організації «Донецька республіка», повний список яких бойовики виклали на своєму сайті. Щоб ніхто з цих товаришів більше ніколи не зміг обирати українську владу і отримувати будь-які виплати з українського бюджету.

donbass-rossyya-2

Звичайно, для того, щоб такий механізм запрацював в нашій країні, потрібно приймати низку законів і змінювати Конституцію. Але практика показує, що коли потрібно, влада цілком може знайти потрібну кількість голосів. Навряд чи депутати зважаться захищати державних зрадників і терористів, отже 300 голосів цілком може набратися, навіть з урахуванням того, що «Оппоблок» не стане голосувати.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 23:51 :16