вівторок, 10 січня, 2017, 21:44 Політика
Рівень смертності чоловіків в Україні є одним з найвищих у світі, – експерт

Зростання смертності серед українців розпочалось ще в 1970-х роках. Найбільше українців було в 1993 році – 52,3 млн. Сьогодні ж в Україні проживає менше 42 млн українців.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова.

Експерт зазначила, що зростання смертності серед українців розпочалось ще півстоліття тому: «Рівень смертності в Україні, особливо серед чоловіків є одним з найвищих у світі. Основна причина – нездоровий спосіб життя, паління, зловживання алкоголем, робота в шкідливих умовах та забруднення навколишнього середовища. Зростання смертності розпочалось ще в сімдесятих роках минулого століття, однак влада Радянського Союзу приховувала цю статистику. В Україні сьогодні проживає менше 42 млн українців. Однак статистика неточна, бо від підрахунків минуло понад 15 років. Плюс – події на Донбасі. Ми не знаємо, скільки і куди звідти виїхало населення. Найбільше ж українців було в 1993 році – 52,3 млн».

Зменшення народжуваності, за словами науковця, є загальноєвропейською тенденцією, яка визначається добробутом населення в країні.

«Вичерпання потенціалу демографічного зростання почалось в 1960-х роках не лише в Україні. Його переживають всі без винятку європейські країни. В Європі цей процес компенсовує міграція. Загалом же міграція – це наслідок поганих умов проживання. Люди їдуть з тих країн, де гірше жити, до тих, де краще жити. Якщо ми хочемо покращити економіку, треба готуватись до імміграції. Це небезпечно. Бо ми мусимо адаптувати новоприбулих до нашої культури та способу життя. З іншого боку, маємо забезпечити вільний розвиток їхньої самобутності. Є тільки одна країна, де вдалось уникнути гострих помилок в цій сфері, – це Канада», – зазначила експерт.

На переконання Елли Лібанової, частково знизити темпи виїзду українців за кордон може впровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу: «Єдине що може перешкодити виїзду українців за кордон – це безвізовий режим. Люди перестануть чіплятись за можливість поїхати за кордон. Вони будуть повертатись. З’являться паростки циркулярної міграції з Європою».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 05:17 :13