Новини » Політика

Кончаловський: Це ілюзія, що Україна може стати європейською країною

Захоплення Росією українського півострова Крим є правильним ходом, а без підтримки РФ Україні не вижити.

Таку думку висловив російський режисер Андрій Кончаловський, – повідомляє «Белсат».

«Просто сказати, що держава – це Володимир Путін. Безсумнівно, це і Путін. Але зараз ще мало держави в державі. Треба щось дужче, на мій погляд. Тим не менш, країна перестала кульгати десь, її можна сприймати як серйозну політичну, та не тільки, силу в світі. Її перестали ігнорувати», – заявив Кончаловський.

За його словами вторгненням в Крим Росія показала свою силу.

«Донбас тут не причому. Донбас – не частина Росії. Донбас – це частина російської культури. А Крим – це територіально частина Росії... Я там був. Я знімав кіно... Я дуже люблю Крим. Я там провів більшу частину дитинства. Я думаю, що це був єдиний правильний сьогодні хід», – зазначив Кончаловський.

Він заявив, що навіть бачив документи про те, що американці там повинні були ставити свою базу.

«Звичайно, Росія цього допустити не могла, на мій погляд. Тому обставини сьогодні дуже трагічні. Я робив про це фільм «Битва за Україну». Україна опинилася між двома такими психологіями – східної, яку представляє Росія, і західної. Вона завжди була між. Тому в даний момент Україна переживає трагічний момент своєї історії», – заявив Кончаловський.

Режисер висловив сподівання щодо «прозріння» українського народу.

«Я думаю, що буде прозріння українського народу: що ілюзія, що Україна може стати європейською країною, – це така ж ілюзія, що Росія може стати європейською країною...Я думаю, що зараз в Росії немає потреби мобілізуватися. Мобілізуватися – тобто «Батьківщина в небезпеці». А Батьківщина поки, слава богу, не в небезпеці. Я думаю, ми не збираємося воювати», – зазначив режисер.

«Ми змушені в Сирії захищати державний лад, так як якщо його не захищати, то буде те ж, що в Іраку та Лівії. А це саме фертильний грунт для тероризму», – сказав він, додавши, що Росія будує цю свою імперськість.

«Останні кілька років особливо помітно. І Сирія – одна з цегли бастіону російської імперськості», – вважає Кончаловський. Як тільки пішли в Сибір – стали імперією. У нас залишилася ця ментальність, але, здається, зараз головне завдання Росії – не втратити територіальної цілісності, а не завойовувати... Те, що Росія взяла Україну, точніше Крим... Україна завжди була і буде з Росією. Це ілюзія. Україна ніколи не зможе жити без Росії. Вона не витримає. Я більше скажу: Росія без України не витримає, а Україна без Росії – не виживе. Ми – один народ», – підкреслив він.

 

Loading...