Новини » Львів 5 січня, 2017, 16:17
Для того, щоб відновити житло на Донбасі, треба близько 1 млрд гривень, – депутат
Чоловік стоїть поруч із зруйнованим будинком після обстрілу біля Донецька. Фото: ZIK/EPA/KONSTANTIN GRISHIN
Чоловік стоїть поруч із зруйнованим будинком після обстрілу біля Донецька. Фото: ZIK/EPA/KONSTANTIN GRISHIN

Для того, щоб відновити житло, зруйноване під час боїв на сході України в 2014-2016 роках, необхідно виділити понад 1 мільярд гривень.

Про це в  ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK заявив народний депутат Сергій Шахов.

Народний обранець пояснив, що Верховна Рада відхилила законопроект «Про відшкодування збитків за зруйноване приватне житло особам, домогосподарства яких були пошкоджені під час проведення антитерористичної операції» через те, що під час обговорення у сесійній залі панувала політика а не турбота про людей.

«Сьогодні внаслідок реформи децентралізації місцеві бюджети є профіцитними, і вони мають кошти, які можна скерувати на відновлення будівель, зруйнованих під час боїв. Можна спустити на місцеві ради рішення про відновлення житла. Цей законопроект дає правила, як це можна зробити. Сьогодні на важелях перебувають, з одного боку, люди, які потребують допомоги від держави, а з іншого – політика. І під час обговорення цього законопроекту, на жаль, перемогла саме політика».

Сергій Шахов також  наголосив, що кошти на відновлення житла необхідно шукати саме зараз, оскільки затягування з вирішенням цього питання може призвести до трагічних наслідків: «У сесійній залі лунають думки, що компенсацію за зруйноване житло слід вимагати з агресора. Можливо, це й правильно, і треба через суди це робити. Але поки ми будемо чекати судів першої і другої інстанції роками і це може призвести до трагедій. Треба негайно звернутися в місцеві ради, які мають профіцит бюджету, щоб вони виділяли кошти на зруйновані будинки. Загалом, близько 1 млрд гривень треба для того, щоб відновити житло на Донбасі. І не потрібно ці кошти видавати на руки. Є Кабінет Міністрів, Міністерство з питань окупованих територій. Вони уповноважені розподілити ці кошти, однак і за розподілом також потрібен контроль, адже маємо дуже багато зловживань».

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила законопроекти №4301 і №4301-1 «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції». Пропозиції про направлення законопроектів на повторне перше читання та ухвалення в цілому не набрали необхідної кількості голосів. Також Рада відмовилася повернути законопроекти автору на доопрацювання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 22:01 :01