Новини » Політика 4 січня, 2017, 15:56
Потужний радіопередавальний центр біля Києва знищили люди олігарха Поліщука

До знищення радіопередавального центру у Броварах, який ще на початку 2012 року у випадку війни чи надзвичайного стану був здатний покрити радіосигналом 90% території України, причетні особи, наближені до українського олігарха Віктора Поліщука. А той має родинні зв’язки з прем’єр-міністром Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

Про це розповідають журналісти програми розслідувань «Брат за брата»  (щосереди о 22.00) на телеканалі ZIK.

Наприкінці 2012 року виконувачем обов’язків директора «Радіопередавального центру» став Сергій Буличов. Керівник почав свою діяльність з того, що домігся виключення з мобілізаційного плану Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення України техзасобів ДП «Радіопередавальний центр». Він вдався до такого кроку, щоб без перешкод списувати обладнання свого підприємства.

«Через незадовільний технічний стан передавача та інфраструктури, а також відсутність держзамовлення, мобілізаційне завдання з надання послуг радіомовлення ДП «Радіопередавальний центр» виконати не зможе», – обґрунтовував тоді свої дії в.о. директора Сергій Буличов.

За рік такої діяльності Буличова обладнання пустили на металобрухт, а документів, які засвідчували б тогочасний стан устаткування, більше не існує. Зокрема, майже три роки тому знищили передавальні вежі. Нині в приміщеннях центру гріються безпритульні, а на папері їх вже давно немає – вони продані за безцінь під виглядом битої цегли. Фактично, за документами, на землі уже немає нічого.

За словами теперішнього керівника Центру Олексія Скочка, мета розвалу підприємства була набагато банальнішою – привласнення землі.

«Обладнання центру було в задовільному стані, але просто воно не використовувалось. Це підприємство стратегічного значення, яке мало розповсюджувати серед населення України сигнали оповіщення на випадок надзвичайного стану або війни», – розповів директор.

Але три роки тому за безпрецедентним рішенням суду промислові землі Центру були визнані сільськогосподарськими. А оскільки «Радіопередавальний центр» апріорі не може використовувати сільгоспземлі за призначенням, в.о. директора Сергій Буличов від цих земель відмовився, при чому – задарма. Жодного злочину у свої діях він не вбачає і досі.

«Державне підприємство «Радіопередавальний центр» відмовилось від землі, що була у користуванні держави і на користь держави. Розпорядником цих земель було на той момент Держземагентство», –  стверджує нині Сергій Буличов.

Водночас Держземагентство за кілька тижнів після суду роздає ці 95 га землі у Броварах в приватну власність 48 особам безкоштовно. Хоч вартість усієї ділянки тоді становила близько 250 млн грн.

«За три дні всі ці 48 осіб продали земельні ділянки на користь трьох осіб з прізвищами Гунько, Федорів та Тимошенко», – розповів теперішній директор Центру Олексій Скочко.

Нові власники знову ініціюють зміну цільового призначення ділянки – з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості. Це було зроблено для того, щоб власники могли обійти мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Далі Гунько, Федорів та Тимошенко створюють приватне підприємство – ТОВ «Інтер-Профіт» та вносять до його статутного капіталу землю у Броварах. Пізніше це підприємство створює ще одну фірму – ТОВ «Інтер-Кастомс» , і вносить до її статутного капіталу 18 з 95-ти га землі та продає новостворене підприємство разом із землею особі на прізвище Хряпа. А далі – обидва підприємства отримують у «Банку «Михайлівський» кредит – майже 260 млн. грн.,  під заставу тих самих 95 га у Броварах.

Як з’ясувалось згодом, власник «Банку «Михайлівський» та один з власників землі у Броварах – не чужі один одному люди. Анатолій Гунько є адвокатом засновника банку Віктора Поліщука, котрий одружений із родичкою голови уряду РФ Дмитра Медвєдєва.

У 2014 році за фактом знищення «Радіопередавального центру» відкрили кримінальні провадження, проте розслідування майже не рухалось. Лише за рік екс-заступнику головного управління Держземагентства у Київській області Станіславу Губіну оголосили про підозру, а представникові цієї установи в місті Бровари навіть оголосили вирок в суді першої інстанції.

«Незаконні дії полягали в підробці документів. Тобто були підроблені довідки, що ця земля не перебуває в спецкористуванні. На підставі цих фальшивих довідок той же Губін роздавав цю землю», –  стверджує народний депутат Павло Різаненко.

За словами парламентаря, розслідування справи тривалий час блокувалося структурами бізнесмена Віктора Поліщука на рівні Київської обласної прокуратури та найвищого керівництва СБУ.

Нині землі «Радіопередавального центру» знаходяться під арештом, а теперішнє керівництво підприємства сподівається повернути їх через суди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 11:57 :00