вівторок, 3 січня, 2017, 16:22 Суспільство
Цього року українське книговидавництво отримає шанс на відродження, – брати Капранови

Завдяки прийнятому Верховною Радою та підписаному Президентом Закону України, який обмежує ввезення в Україну книжок з Росії, що пропагують антиукраїнські настрої, наступного року українське книговидавництво чекає справжнє відродження.

Про це йшлось в ефірі  програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK, гостями якої були письменники та видавці Дмитро та Віталій Капранови.

Зокрема, вони відзначили що в наступному році на прилавках буде набагато більше українських  книжок: «Завдяки обмеженню на ввезення антиукраїнських книг з сусідньої країни,  українське книговидавництво матиме змогу суттєво збільшити обсяги. У нас достатньо якісної літератури, яка не могла потрапити на прилавки через те, що продавці дуже часто віддавали перевагу більш розкрученим російським авторам. Тепер же українські видавці тримали шанс суттєво більше друкувати, і, відповідно, продавати більше книг».

Також, за словами письменників, в Україні авторам книжок надзвичайно важко заробити на своїх творах: «В Україні лише 5  6 письменників можуть жити за кошти від написання книг. І це лише за умови, якщо друкуються за кордоном. З кожної книги її автор отримує в кращому випадку 5  10% вартості. Тому заробляти лише на написанні книжок в нашій державі надзвичайно важко.

Ще одна причина – в Україні немає легального ринку електронних книжок. За рік легально в Україні можна продати близько 200 електронних книжок. Все інше читачі нелегально завантажують з Інтернету. В нас немає культури купівлі таких творів, фінансових можливостей, зрештою, розуміння потреби, що такі книги потрібно саме купувати, а не шукати безкоштовні сайти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 03:54 :30