Новини » Економіка 28 грудня, 2016, 14:53
Для докапіталізації Приватбанку дозволили випустити облігації з індексованою вартістю на 64 млрд
ПриватБанк. Фото: Микола Тис/ZIK
ПриватБанк. Фото: Микола Тис/ZIK

Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів у рамках програми докапіталізації націоналізованого «Приватбанку» на 116,8 млрд грн випустити на половину суми облігації внутрішньої державної позики з прив’язкою до курсу долара (індексовані ОВДП).

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

«Пропонується надати можливість Мінфіну для докапіталізації «Приватбанку» випустити ОВДП на 64 млрд грн з індексованою вартістю. Це не нові кошти, просто це надає можливість Мінфіну випускати, крім звичайних гривневих, ОВДП-облігації з індексованою вартістю, щоб покрити незбалансовану валютну позицію «Приватбанку», – сказав міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи ухвалену постанову.

При цьому міністр зазначив, що термін обігу індексованих ОВДП не відрізнятиметься від гривневих і становитиме 15 років, однак максимальна річна ставка буде 6% (у гривневих ОВДП – 10,5%).

Кабінет міністрів України 20 грудня доручив Міністерству фінансів України здійснити випуск 15-річних облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 116,8 млрд грн під 10,5% річних для докапіталізації найбільшого в Україні банку «Приватбанк», націоналізованого за рішенням уряду.

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність.

За повідомленням прес-служби КМУ, перехідний період починається з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі.

Як запевнив міністр фінансів України Олександр Данилюк, Уряд виділить необхідні для стабілізації Приватбанку кошти, вони вже передбачені в бюджеті.

Більше інформації на цю тему читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:36 :58