Новини » Події 27 грудня, 2016, 10:21
У Приватбанку заявили, що чутки про «витоки» баз даних банку поширюють шахраї
Віділення ПриватБанку. Фото: Микола Тис/ZIK
Віділення ПриватБанку. Фото: Микола Тис/ZIK

Інформацію про «крадіжку» баз даних банку поширюють шахраї, які прикриваються цими чутками щоб змусити клієнтів «захиститися» шляхом передачі номерів карт і інших особистих даних.

Про це повідомила прес-служба Приватбанку з посиланням на власну службу безпеки та дані кіберполіції України.

«Вся інформація в базах даних банку надійно захищена, система захисту інформації виключає можливість її несанкціонованого копіювання або стороннього доступу, в тому числі працівниками банку. Ми звертаємо увагу наших клієнтів на зафіксовані випадки спроб шахрайського отримання особистих даних, і просимо бути уважними при отриманні подібних дзвінків від невстановлених осіб», – йдеться у повідомленні.

Як повідомила прес-служба кіберполіції України, шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково клієнту ПриватБанку, представляються працівниками служби безпеки «Ощадбанку» і з’ясовують, чи є у людини картковий рахунок ПриватБанку. Якщо співрозмовник відповідає позитивно, то шахраї повідомляють, що ПриватБанк буде приєднаний до «Ощадбанку», тому клієнту необхідно терміново здійснити переказ грошових коштів з картки «Привату» на нову, оформлену в «Ощаді». Для цього у жертви просять номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані. Після цього відбувається перерахування коштів на рахунки, підконтрольні шахраям.

«Слід зазначити, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не тільки щодо клієнтів ПриватБанку, але і дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом іншого банку, створюють аналогічну зазначеній вище ситуацію заволодіння коштами громадян», – наголошують у повідомленні кіберполіції.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність.

За повідомленням прес-служби КМУ, перехідний період починається з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі.

Як запевнив міністр фінансів України Олександр Данилюк, Уряд виділить необхідні для стабілізації Приватбанку кошти, вони вже передбачені в бюджеті.

Більше інформації на цю тему читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 23:17 :46